שתף קטע נבחר

בליכוד אופטימים: מהלך המרכז הצליח

שני הישגים נרשמו השבוע לליכוד: שינוי שיטת בחירת המועמדים, ועלייה בסקרים. ההישג השלישי טמון דווקא בשמחה לאיד על אובדן המנדטים של קדימה. בתנועה תולים תקווה בשינוי שיכולים לעורר תשדירי התעמולה, שיחלו השבוע. ולמרות הכל יש גם מי שממתן: "משהו טוב קורה אבל לא צריך להגזים"

"אווירה של מהפיכה". כך מגדירים בכירים בליכוד את המתרחש במפלגה, לאחר שסקר פנימי זקף לזכותה עלייה במספר המנדטים, ולאחר שמרכז הליכוד אישר את בחירת המועמדים על ידי כלל חברי התנועה.

 

 

האופטימיות שמשדרים גורמים המקורבים ליו"ר התנועה, בנימין נתניהו, מתבססת על סקר פנימי של הליכוד, בעריכת "מחקרים הגל החדש", ובו זוכה הליכוד ל-18 מנדטים, עלייה של שני מנדטים לעומת הסקר הפנימי האחרון, שנערך לפני 10 ימים ובו זכה הליכוד ב-16 מנדטים בלבד.

 

הנתון המשמעותי עוד יותר מבחינת הליכוד, הוא זה המוכיח ירידה של ארבעה מנדטים לקדימה, מ-41 ל-37. בכיר בליכוד אמר ל-ynet: "יש תחושה מאוד חיובית, שמתחילה מהבכירים המובילים את המאבק ועד לאחרון הפעילים".

 

בליכוד מצביעים גם על תוצאות סקרי העומק הפנימיים שערכו בשאלות הנוגעות לנתונים אישיים של שלושת המועמדים לראשות הממשלה. כך למשל בפרמטר של מנהיג בעל ניסיון בתחום המדיני פוליטי מקבל נתניהו את תמיכתם של 62% מהנשאלים לעומת 23% לאולמרט.

 

למרות אווירת ה"כמעט אופוריה", בליכוד יודעים שהדרך לשלטון ארוכה וקשה. בכירים בסביבתו של נתניהו ביקשו למתן את ההצהרות. "משהו טוב קורה אבל לא צריך להגזים. הליכוד התחיל מעמדה נמוכה ביותר, אבל סוף סוף משהו שלילי קורה לקדימה. נכון שכרגע יש סחף שלילי בקדימה אבל הבעיה שהוא עובר לנו מעל לראש".

 

בליכוד הסבירו: "בקמפיין הנגטיבי שנקטנו החזרנו קולות לגוש הימין אך לא הצלחנו להשיב את כולם לליכוד. רבים נחתו אצל האיחוד הלאומי ואצל איווט ליברמן".

 

השינוי במרכז כמנוף 

 

בליכוד מבקשים למצות עד תום את שינוי שיטת הבחירה של המועמדים, שהוציא למעשה את העוקץ ממרכז הליכוד. במפלגה מתכוונים לגייס 150 אלף מתפקדי התנועה לטובת המערכה. "נשתמש בהם כמנוף אלקטורלי. השינוי במרכז נועד לנקות את הליכוד, אבל גם כדי לנצל את כוחם של המתפקדים", אמרו בכירים במפלגה.

 

22 יום לפני הבחירות מתכננים בתנועה בקפידה את המאבק בשטח. ממחר יחלו בכירי המפלגה - "הנבחרת" בסיורים בכל רחבי הארץ. "פחות אולפנים, יותר סניפים", אומרים בליכוד ומתכוונים לראשונה לבקר במה שעד לאחרונה נחשבו "מעוזי הליכוד" - ערי הפריפרייה. הביקור הראשון ייערך השבוע בשדרות, עיר הולדתו של יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ. בהמשך יסייר נתניהו בערי פריפרייה נוספות.

 

מלחמת התשדירים

 

למרות שהאווירה הכללית מעידה כי תשדירי התעמולה, ששידוריהם יחלו באמצע השבוע, לא ישפיעו על עמדת הבוחרים, בליכוד תולים תקוות של ממש ביעילותם. בכיר במטה הליכוד אמר: "אנו נערכים לתשדירים מתוך תקווה שהם כן יהיו מעניינים, ויפכו למוקד שעל פיו הבוחרים ישנו את דעתם. בראייה שלנו יש רצון מצד הציבור לראות מה יש למפלגות להגיד. בעיקר בגלל אי הבהירות בנושאים רבים. גם בשל הרצון להבין מה זה קדימה. להערכתי יהיו אחוזי רייטינג לא רעים לתשדירי הבחירות".

 

בקדימה מתכוונים לעשות שימוש רב בשרון בתשדירי הבחירות. בליכוד ובמערכת הפוליטית בכלל שלחו את אנשיהם לארכיון כדי ללקט אמרות ולהאיר את מערכת היחסים בין שרון לאולמרט.

בליכוד אומרים: לא נהיה הראשונים שנעשה שימוש בשרון. אנחנו עם אצבע על הדופק בעניין הזה ונדע איך להגיב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלרגט
נתניהו. אווירה חיובית
צילום: אלי אלרגט
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. ירידה בסקרים
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
מתפקדי הליכוד. יירתמו לפעולה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים