שתף קטע נבחר

אדלר: "דרך שרון היא השפיץ של הקמפיין שלנו"

קדימה הציגה במסיבת עיתונאים את קמפיין התעמולה בטלוויזיה. אייל ארד: "החלטנו לא לרדת מתחת לחגורה ולא ללכת לדברים אישיים. עם זאת אני חושב שזה חשוב מאוד להזכיר לציבור מדוע ביבי לא, ויש לנו מחסנים של חומר גם נגד עמיר פרץ - "האם ניתן לקפוץ מכיתה ב' לכיתה י"ב? במקביל, הקימה צוות סיכול להקמת ממשלת רוטציה בין הליכוד לעבודה, בראשות רמון

"התחלנו את הקמפיין עם אריאל שרון ועברנו לאהוד אולמרט. אין אדם ראוי יותר במצב הזה להנהיג את דרך שרון. דרך שרון היא השפיץ של כל הקמפיין שלנו, והוא יוצג בסרט שנקרא 'דרך שרון'", כך אמר הבוקר (יום א') מוביל קמפיין קדימה בטלוויזיה, ראובן אדלר, במסיבת עיתונאים שכונסה במטה המפלגה בפתח תקווה, לקראת פתיחת תשדירי הבחירות בטלוויזיה ביום שלישי הקרוב. 

 

 

בפתח מסיבת העיתונאים הוצג התשדיר ה"חיובי" הראשון: "דרך שרון". בתשדיר מופיעים בכירי קדימה, מאולמרט, דרך פרס, לבני, שטרית, רייכמן ובראון. "הרוח של קדימה היא היכולת להסתכל קדימה ולהגיד כן לגבולות קבע, לכלכלה שיש עימה חמלה, כן למדינה יהודית עם רוב יהודי, כן לתקווה חדשה", חותם אולמרט את התשדיר, על רקע תמונות ישנות של אריאל שרון, ביניהן גם תמונתו כשהוא נשען על אבני הכותל.

 


קדימה: דמות שרון עדיין נוכחת בקמפיין (צילום: תומריקו)

 

אייל ארד, מבכירי הקמפיין של קדימה, הציג את הקמפיין ה"שלילי" (נגטיבי) ואמר שהסקרים מוכיחים שלציבור הישראלי יש זיכרון קצר. "היריבים שלנו בונים על הזיכרון הקצר של הציבור. כך באתר הליכוד, שם לא מופיע שרון, ועכשיו רואים את ביבי, שכאילו בא ישירות מהאו"ם ומעולם לא היה ראש ממשלה, ומביא תקווה חדשה. התשדירים שלנו נועדו לספר למה ביבי לא", אמר ארד בהציגו את התשדיר "עיניים", המציג את מיצמוציו של נתניהו מול הציבור. "העיניים לא יכולות לשקר. ביבי הוא אותו הביבי", אמר ארד.

 

בהציגו את קמפיין הרדיו, הציג ראובן אדלר את התשדיר "ישראל וישראל". שני ישראלים מהגגים ביניהם: "בוקר טוב ישראלי, משהו לא מסתדר לי בשלט של ביבי והחמאס. ביבי, מבחינת היופי, זה לא אותו הביבי. התמונה היא מלפני 10 שנים והביבי הוא אותו הביבי", נאמר בתשדיר אחד. "ביבי חזק מול החמאס זה אותו הביבי של מול חאלד משעל, וזה לא הביבי שמול אחמד יאסין? זה לא הביבי שהוא חלש מול החמאס?", נאמר. בקמפיין הרדיו תוקפת קדימה גם את עמיר פרץ. "ההסתדרות מסתדרת לפרץ, לגיסו, לנהג שלו, ההסתדרות מסתדרת לו", נאמר בתשדיר הרדיו האחרון, כתב יניב קציר.

 


מסיבת העיתונאים. צילום: רויטרס

 

אייל ארד: "החלטנו לא לרדת מתחת לחגורה ולא ללכת לדברים אישיים. עם זאת אני חושב שזה חשוב מאוד להזכיר לציבור מדוע ביבי לא. יש לנו מחסנים של חומר גם נגד עמיר פרץ, ואם נצטרך נשתמש בזה". ארד רמז לחולשתו של פרץ באנגלית ואמר: "האם ניתן לקפוץ מכיתה ב' לכיתה י"ב, האם אפשר לקפוץ מראש מערכת הסתדרותית לראשות הממשלה, זאת שאלה מאוד משמעותית ולכן עסקנו ונעסוק בה", אמר ארד. בהתייחסו להתמקדות בקמפיין הנגטיבי נגד נתניהו ולא נגד פרץ, אמר ראובן אדלר: "איננו עוסקים בקמפיין בענייני הקואליציה. עם זאת, עמיר פרץ יטופל".

 

על הירידה בסקרים אמר: "צפינו זאת מראש. אחרי ההתלהבות הראשונה, יש ירידה לעמדת היסוס של כ-3 עד 4 אחוז מהמצביעים. הפעם אין בכלל תופעת חזרה הביתה, לא העבודה ולא הליכוד לא מקבלים את המצביעים שלהם בחזרה. התחושה היא שאין להם לאן לחזור. בקבוצות מיקוד שערכנו בקהלים האלה, אנו רואים צמא גדול למידע על קדימה, על אולמרט ועל התוכניות. הם רוצים להיות בטוחים שקדימה היא מפלגתם", הסביר.

 

באשר לקמפיין בשפה הרוסית אמרה יוליה שמאלוב-ברקוביץ, שמדובר בחלק מהקמפיין הכללי של קדימה. "לא יהיו מועמדים מוסתרים בקמפיין הבחירות של קדימה בטלוויזיה וברדיו, לא דליה איציק ולא אחרים. אתם תראו את איציק, את צחי הנגבי וכל אחד מהמועמדים בקמפיין שלנו", אמר ראובן אדלר".

 

 

ובינתיים, מפלגת קדימה ממשיכה לרדת בסקרים - אך עדיין מובילה בבטחה: 38 מנדטים "בלבד" מקבלת המפלגה בסקר "ידיעות אחרונות" ומינה צמח/דחף שפורסם ביום שישי. בסך הכל איבדה קדימה בסקר דחף חמישה מנדטים ב-3 השבועות האחרונים. הירידה באה למרות ש-94% מהנשאלים אמרו שהפרסומים האחרונים על העומד בראש מפלגת קדימה, אהוד אולמרט, לא שינו את דעתם על קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן אדלר. מציג
רמון. בראש "צוות הסיכול"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: תומריקו
ליאור חורב וראבן אדלר
צילום: תומריקו
מומלצים