שתף קטע נבחר

נתניהו ושלום: להסיר תמונתנו עם עמרי שרון

מפלגת האיחוד הלאומי פירסמה שלטי חוצות כתומים שעליהם תמונות נתניהו, לצד שלום ועמרי שרון, עם הכיתוב "לצאת מהמילכוד". בליכוד זעמו ודרשו מהשופטת בייניש להסירם בטענה ש"לא ברור לציבור מיהו שולח המסר ומה הקשרם של הדברים"

עם עמרי שרון באותה מודעה? הצחקתם אותם. בליכוד הביעו היום (א') מורת רוח על כך שבנימין נתניהו וסילבן שלום מופיעים יחד עם עמרי שרון באותה מודעה - מודעת הבחירות שמאחוריה עומדת מפלגת האיחוד הלאומי. זאת, בלי הבהרה באיזו מפלגה מדובר.

 

 


קמפיין האיחוד הלאומי-מפד"ל

 

הליכוד הגיש ליושבת-ראש ועדת הבחירות המרכזית, שופטת בית המשפט העליון דורית בייניש, בקשה לצו מניעה נגד המפד"ל-האיחוד הלאומי, בעקבות פרסום שלטי החוצות הכתומים שעליהם תמונות השלושה ובתוכם הכיתוב: "לצאת מהמילכוד".

 

העותרים טוענים כי לצד הכיתוב בשלטים מופיעות תמונות של הח"כים נתניהו, שלום, והח"כ לשעבר עמרי שרון. גירסה נוספת של אותו שילוט, טוענים העותרים, כוללת כיתוב זהה וצילומים של אולמרט, הנגבי ועמרי שרון.

 

השילוט, כך על-פי הליכוד, אינו כולל את שם המזמין ואת שם הרשימה, או את כינוי הרשימה מטעמה נעשה, ולכן המעשה מהווה הפרה של הוראות חוק דרכי תעמולה, ועלול להטעות את הבוחר - שאינו יודע מיהו שולח המסר ומה הקשרם של הדברים. לדבריהם, הפרסום עלול לגרום לצופים לטעות ולחשוב שמדובר במסר מטעם הליכוד.

 

לכן, דורש הליכוד צו המורה להימנע מתליית שילוט החוצות. עוד הוא דורש את הסרתו של השילוט הקיים באופן מיידי.

 

מהאיחוד הלאומי-מפד"ל נמסר בתגובה: "הליכוד בלחץ ובצדק. גם הם רואים את נהירת הקולות שיוצאים מהליכוד ועוברים לימין החדש, לרשימת האיחוד הלאומי".

 

ובתוך כך קיבלה יושבת ראש ועדת הבחירות המרכזית את בקשת מרצ-יחד להוציא צו מניעה נגד כוונת האיחוד הלאומי-מפד"ל לחלק עלוני תעמולת בחירות לחיילים. בייניש השתכנעה כי העלון פונה באופן ספציפי לחיילים ולכן מהווה תעמולה אסורה על פי חוק הבחירות.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלרגט
נתניהו. בלי עמרי
צילום: אלי אלרגט
צילום: איי פי
עמרי שרון
צילום: איי פי
מומלצים