שתף קטע נבחר

המועמדים שלא תפגשו בקלפי

מצעד הנפסלים: בש"ס נפסלו שני מועמדים במקומות לא ריאליים בגלל גילם - מתחת ל-21. בליכוד נפסל מועמד בגלל שלא התפטר משירות המדינה בזמן, בציונות החדשה נפסל מועמד אחרי שהתברר כי הוא חייל בשירות חובה. והשיא: מועמד מפלגת לח"ם נפסל לאחר שלא אותר ברשימת האוכלוסין

מועמד שלא מופיע במרשם האוכלוסין, מועמד צעיר מדי, חייל שנאסר עליו להתמודד, עובדי מדינה שלא התפטרו במועד - אלה ועוד, 14 איש בסך הכל, נפסלו אמש (א') מהתמודדות על ידי ועדת הבחירות המרכזית.

 

 

בדיחה קבועה על המפלגות הקטנות מספרת שהשאלה העיקרית הנשאלת בראיון הקבלה היא "יש לך תעודת זהות?". הגדילה לעשות אחת המפלגות כשפירסמה לאחרונה מודעת דרושים בעיתון, הקוראת לאנשים "ישרי דרך" להצטרף אליה. תופעות מהסוג הזה עלולות לגרום לתקלות שעליהן בישרה ועדת הבחירות המרכזית ולפסילת מועמדים. אבל, כך מתברר, לא רק מפלגות קטנות לוקות בתקלות הללו.

 

אתמול היה המועד האחרון שבו ניתן לערער על רשימות המועמדים, ועל כן הפסילות של הוועדה בעניינן. דובר הכנסת מסר, כי אף מפלגה לא ערערה על כך. בין המפלגות שמועמדיהם נפסלו ניתן למצוא את לח"ם, רע"מ-תע"ל, צדק לכל - וגם מפלגות גדולות וותיקות כמו ש"ס והליכוד.

 

ש"ס שומרת באופן מסורתי על טעויות טפשיות ערב ההחתמה. ועדת הבחירות גילתה ששניים ממועמדיה הם בני כ-20, צעירים מכפי שנקבע בחוק - גיל 21.

 

במפלגת צדק לכל (רע"ש): נפסל מועמד אחד שלא התפטר משירות המדינה במועד הקבוע בחוק. מועמד נוסף הסיר לבסוף את שמו מהרשימה.

 

מפלגת לח"ם: ועדת הבחירות המרכזית פסלה מועמד מהמפלגה לאחר שלא הצליחה לאתר אותו ברשימת האוכלוסין. מועמד נוסף נפסל לאחר שהמפלגה החדשה "שכחה" להוסיף את כתב הסכמה שלו, שנותר לא חתום.

 

בציונות החדשה נפסל מועמד אחד לאחר שהתברר כי הוא חייל בשירות חובה. כמו כן, ועדת הבחירות פסלה גם מועמד מרע"מ תע"ל שהעדיף להישאר בשירות המדינה ולא להצטרף לפוליטיקה. מועמד נוסף בגיל לא מתאים נפסל וחבר נוסף הסיר מועמדות מסיבות השמורות עימו.

 

אפילו במפלגה ותיקה כמו הליכוד נמצא מועמד שלא התפטר משירות המדינה במועד הקבוע בחוק.

 

ממפלגת ש"ס נמסר בתגובה כי "מדובר בטעות סופרים. המועמדים שנפסלו מצויים במקומות נמוכים ביותר ולא ריאלים כלל. הצבתם במקומות אלו הייתה כהוקרה לפעולתם למען ש"ס. נפלה שגגה כאשר לא נבדק גילם. בש"ס מצטערים על השגגה שיצאה מתחת לידם".


פורסם לראשונה 06/03/2006 00:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים