שתף קטע נבחר

"בן-נון נפל למלכודת שטמן לו אולמרט"

כך מגיבים בימין להודעתו הפומבית של הרב יואל בן-נון על תמיכה בקדימה. בקרב המתנחלים מנסים לשדר עסקים כרגיל ו"מתנתקים" מהרב. " הוא הוציא עצמו מן הכלל כבר לפני כמה שנים, כשקיבל את אוסלו", אמרו במועצת יש"ע

"התחייבויותיו של ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לרב יואל בן-נון הן כתב הכניעה של קדימה למתנחלים", כך אמר אמש (יום א') מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, בהתייחסו לתמיכה הפומבית שהביע יואל בן-נון במפלגת קדימה.

 

 

בן-נון ציין כי הבטחותיו של אולמרט בנוגע לכך שגדר ההפרדה הנבנית לא תהיה הגבול המדיני הסופי של ישראל היא שהובילה אותו, בין היתר למעשה התמיכה. "ההסכם בין השניים מוכיח כי כוונתו של ממלא מקום ראש הממשלה אינה לפתרון והסדר מדיני, אלא להמשך העמקת הכיבוש", אמר אופנהיימר.

ולעומת אופנהיימר, המתנחלים מנסים לשדר עסקים כרגיל. "הרב בן-נון אינו דמות בעלת השפעה גדולה בציבור הדתי-לאומי. הוא אינו שותף בהנהגה רשמית או לא רשמית של המתיישבים, והוציא עצמו מן הכלל כבר לפני כמה שנים, כאשר הסכים לקבל בדיעבד את הסכמי אוסלו והאשים את הציבור הדתי-לאומי באחריות לרצח רבין", אמרו במועצת יש"ע.

 

לדבריהם, "הרב בן-נון החליש את רוח הציבור עוד בטרם הגירוש מגוש קטיף, באמרו שאין סיבה להילחם ולהיאבק עבור עניין שהוכרע. גם כעת הוא אינו מאמין כנראה ביכולת הימין לנצח, ובוחר בדרך האופורטוניסטית של הסתופפות בצל השלטון".

 

במפד"ל ובאיחוד הלאומי, שספגו חיצים ישירים מצידו של בן-נון ("הם החליטו לעלות על ההר הכתום ולהותיר את הזירה פרוצה"), לא התרגשו מהידיעה. "כפי שלא התרגשנו מהצטרפותו של עתניאל שנלר לקדימה, כך גם עכשיו. שניהם באים מהשוליים הצרים של הציונות הדתית ואינם מייצגים איש".

 

חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי, איש האיחוד הלאומי-מפד"ל, אמר: "אני מצר על כך שהרב יואל בן-נון נפל קורבן למלכודת שהטמין לו אולמרט, והיה מוכן לשמש ככלי משחק בידיו ולהכשיר עבורו את הדרך לחיסול מפעל ההתיישבות".

 

ורק בתנועת ציונות דתית ריאלית מברכים. "החלטתו האמיצה של הרב יואל בן-נון מהווה צעד חשוב בדרך לחיבורה מחדש של הציונות הדתית חזרה לציבור הישראלי", מסרו.


פורסם לראשונה 05/03/2006 23:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בן-נון. הוציא עצמו מהכלל?
צילום: שאול גולן
צילום: אלכס קולומויסקי
נפל למלכודת. סלומיאנסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים