שתף קטע נבחר

המפלגות הסכימו: לא ננצל ילדים בבחירות

קדימה, העבודה, הליכוד, האיחוד הלאומי ומרצ חתמו על אמנה שיזמה המועצה לשלום הילד. המפלגות מתחייבות לא לעשות שימוש בבני נוער מתחת לגיל 15 בתשדירי הבחירות, לא להעסיק ילדים מתחת לגיל זה ולא להלין שכר של בני נוער. המועצה לשלום הילד פירסמה גם את "עשרת הדיברות" לזכויות ילדים

ראשי המפלגות הגדולות, ביניהן קדימה, העבודה, הליכוד, האיחוד הלאומי-המפד"ל, מרצ ויהדות התורה, חתמו בימים האחרונים על אמנה למניעת ניצול ילדים במערכת הבחירות לכנסת ה-17.

 

באמנה שגיבשה המועצה לשלום הילד, מתחייבות המפלגות שלא לעשות שימוש בילדים (מתחת לגיל 15) בתשדירי הבחירות, שלא להעסיק ילדים מתחת לגיל העבודה (15), שלא להשתמש בקטינים בפעילות שיש בה אלימות או חשש לעבירה על החוק, ושלא להלין שכר של בני נוער עובדים או לשלם להם מתחת לשכר המינימום. עוד מתחייבות המפלגות באמנה להימנע משימוש בבני נוער בהתנדבות או בשכר, לפעולות בהן יש אפשרות לעבירה על החוק או פעילות אלימה כלשהי.

 

מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן אמר כי "העובדה שרוב המפלגות הגדולות והמשמעותיות חתמו על האמנה מהווה מקור מעודד לתקווה שמפלגות אלה וגם מפלגות שלא הצטרפו עד כה לאמנה, יקפידו במערכת בחירות זו להימנע מניצול ילדים ומעשיית שימוש בהם כ'גימיק' מקדם מכירות".

 

"עשרת הדיברות" לזכויות ילדים 

 

במקביל, מפרסמת המועצה לשלום הילד בימים אלה את "עשרת הדיברות" לזכויות ילדים במצעי המפלגות.

 

מדובר בעשרה נושאים, סוגיות ועקרונות לקידום שלומם ורווחתם של הילדים בישראל, שהמועצה מציעה למפלגות השונות לכלול את עיקריהם במצעי הבחירות שלהן, והמתייחסים לנקודות מפתח של השקעה חיונית בילדים. למשל, להתחייב להכין מייד תוכנית חומש לשיפור מצבם של הילדים בישראל, ובמיוחד של אלה המצויים במצוקה.

 

בנוסף, לנקוט בשורה של צעדים כלכליים וחברתיים שיצמצמו את העוני בקרב ילדים בישראל, שיצמצמו את האבטלה ונזקיה ושיבטיחו כי גם ילדים עניים יזכו לשירותי בריאות וחינוך מתקדמים ובלתי מותנים בתשלום, לחתור לאפלייה מתקנת לילדים מאוכלוסיות חלשות ועוד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים