שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס: דוחים את הצעת הסיוע של אל קאעידה
  בעקבות פרסום קלטת בה הופיע סגנו של מנהיג אל קאעידה, מיהרו בחמאס לדחות בנימוס את הצעת התמיכה. "האידיאולוגיה של חמאס שונה מזו של אל קאעידה" נכתב בהודעה שפורסמה. במקביל ממשיכים לטעון בארגון כי אינם מודאגים מהאיומים על הפסקת המימון הבינלאומי

  גורמים בכירים בחמאס הודיעו כי החליטו לדחות תמיכתו של ארגון הטרור אל קאעידה במאבק על החזרת שטחים לרשות הפלסטינים. זאת בעקבות קלטת וידאו שפרסם אתמול איימן אל זוואהירי, סגנו של מנהיג אל קאעידה.

   

  "להכיר באנשים האלה זה נוגד את עקרונות האיסלאם. הם פושעים בעיני האיסלאם", הזהיר אל זוואהירי את החמאס מפני מגעים עם ישראל. "לאף פלסטיני אין זכות למסור אפילו גרגר של אדמה. זקני הרשות הפלסטינית מכרו את הפלסטינים בעבור פירורים... פלסטין אינה רכושם הפרטי, שהם יכולים למסור", אמר אל זוואהירי בקלטת, בה שיבח את החמאס וקרא לתקוף את מדינות המערב בדומה לפיגועים שהיו בניו-יורק, לונדון ומדריד.

   

  בהודעה שפרסם הכחיש החמאס כל קשר לרשת הטרור. "האידיאולוגיה של חמאס שונה מזו של אל קאעידה. זכינו בבחירות ברשות הפלסטינית בזכות גישתו המתונה כלפי האיסלאם"

   

  "מאבקנו הוא נגד הכיבוש הישראלי. מטרתנו היחידה היא השמירה על זכויותיו של העם הפלסטיני וחזרה לאדמותינו", נכתב בהודעה.

   

  אמש אף התייחס ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, לאיומים החוזרים ונשנים כי מדינות העולם יפסיקו את הסיוע לרשות אם לא יכיר החמאס בזכות הקיום של ישראל, יתפרק מנשקו ויכבד הסכמים קודמים עליהם התחייבה הרשות הפלסטינית.

   

  "אני לא מודאג מהאיומים לגבי קיצוץ המימון. אנחנו נמצא מקורות אחרים שיעבירו לנו כסף אם תופסק התמיכה", אמר משעל בראיון ממוסקבה, בירת רוסיה. "אנו חייבים לדבוק בעקרונותינו. מנסים לשכנע אותנו לוותר על זכויותיו של העם הפלסטיני, אבל זה לא יקרה", הוסיף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אל זוואהירי. לא תודה
  צילום: רויטרס
  צילום: איי אף פי
  לא מודאג מהאיומים. משעל
  צילום: איי אף פי
  מומלצים