שתף קטע נבחר

מבקר המדינה יבדוק את עסקת הנדל"ן של אולמרט

למרות שהיועץ המשפטי לממשלה לא מצא טעם לפתוח בחקירה פלילית נגד אולמרט בגין מכירת ביתו בירושלים, העביר מבקר המדינה מסמכים לבדיקתו של עובד המשרד, ניצב בדימוס יעקב בורובסקי. הוא הונחה לבצע בדיקה ראשונית כדי להחליט אם יש טעם בחקירה מקיפה יותר

משרד מבקר המדינה יחל בבדיקה ראשונית כדי להחליט אם יש טעם לביקורת על רכישת בית משפחת אולמרט ברחוב כרמיה 8 בירושלים.

 

ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, העובד במשרד מבקר המדינה, הונחה הבוקר (יום ב') לבצע את הבדיקה הראשונית, למרות שהיועץ המשפטי לממשלה החליט שאין לפתוח בחקירה פלילית. עם זאת, מזוז קבע שהחומר מונח בפני מבקר המדינה ואם זה יחליט שיש היבטים פלילים בפרשה אז יוחזר החומר ליועץ.

 

על פי החשד הראשוני, שעלה בתחקיר העיתונאי יואב יצחק, אולמרט רכש את הבית בעלויות מוזלות. זאת בתמורה לזירוז מתן אישור בנייה בבתים לשימור במושבה הגרמנית בירושלים.

 

אולמרט דחה את הטענות מכל וכל. יתרה מזאת, בשל העיכובים במתן האישורים כלל לא ברור מתי יוכל לשפץ את הבית שרכש ולהיכנס ולהתגורר בו.

 

לטענת העיתונאי יצחק, אולמרט שילם על הבית 1.250 מיליון דולר, שהוא מכיר זול בהרבה ממחיר השוק של הבית. שוויו של הבית, לטענת יצחק, הוא מעל 1.5 מיליוני דולרים.

 

הטענה נבדקה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אשר החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית בסוגיה זאת. אולם, מבקר המדינה השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס העביר בימים אלה את המסמכים לבדיקתו של עובד המשרד בורובסקי. הוא הונחה לבצע בדיקה ראשונית כדי להחליט אם יש טעם בחקירה מקיפה יותר של לשכת המבקר. התשובה צפויה בימים הקרובים.

 

בפרשה נוספת בה היה מעורב אולמרט "ניקה" אותו מבקר המדינה מכל אשמה. בפרשה העלו טענות לפגמים במכירת ביתו והשכרתו מחדש בשכונת קטמון בירושלים. בחוות הדעת של המבקר נכתב כי "ערך מכירת הנכס ודמי השכירות עומדים במבחן הסבירות". עם זאת, קבע המבקר כי אולמרט לא העביר את חוזה המכירה של הבית למשרד המבקר לפני כשנה וחצי, כפי שטענו אנשי לשכתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט. עסקת נדל"ן
צילום: איי פי
צילום: ישראל מלובני
לינדנשטראוס. בדיקה ראשונית
צילום: ישראל מלובני
מומלצים