שתף קטע נבחר

פרץ תוקף: "קדימה מעתיקים מאיתנו"

בכירי מפלגת העבודה הפגינו אופטימיות בכנס שבו חתמו על "חוזה" עם הציבור הישראלי, ובו הבטיחו לקיים את הבטחותיהם. פרץ תקף את קדימה: "אנחנו מציגים התחייבויות, ויום אחרי זה מכונת ההעתקה של קדימה עובדת שעות נוספות. אנחנו מכינים תוכניות רציניות בכל התחומים, ויום לאחר מכן, הם מפרסמים תוכניות דומות"

לעיני מאות פעילים וחברי מפלגה מרחבי הארץ, השיקה מפלגת העבודה הערב (ב') בתל אביב את ג'ינגל הבחירות הרשמי שלה, וכן קיימה טקס חתימת חוזה בין 40 המועמדים ברשימת העבודה לכנסת ובין הציבור הישראלי.

 

החוזה, שכולל חמש נקודות עיקריות, הוא מסמך התחייבויות של המפלגה מול ציבור הבוחרים הסקפטי. ואלה חמשת הסעיפים שעליהם התחייבו המועמדים של העבודה: מלחמה בטרור וחתירה לשלום, חינוך והשכלה, שכר ועבודה, פנסיה וקצבאות ומלחמה בשחיתות. לשון ההתחייבות היא כדלקמן: "אנו מתחייבים כי ממשלה בראשותנו תיישם את התוכנית הכלכלית-חברתית המצורפת ותפעל באורח מייד ליישום חמשת הסעיפים".

 

יו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ, עלה מעודד על הבמה, שר את הג'ינגל יחד עם מאות הפעילים המשולהבים: "חלמנו, קיווינו, וזה מתחיל להתרחש לנגד עינינו ממש. יש פה את כולם, את כל מי שמייצג את ישראל. אין הבדל אצלנו בין עדה לעדה, בין דת לדת. כולם כאן למאבק על כבוד האדם בישראל. יש לנו את המנהיגות הטובה ביותר בישראל. אני גאה בכם שהוצאתם את הרשימה הזו. שום גאון, אפילו לא מי שמרכיב את הרשימה בעצמו ולבד, לא היה מוציא רשימה כזו".

 

פרץ התחייב כי סעיפי החוזה עליו חתמו בכירי המפלגה, "הם לא סיסמאות, אלא התחייבות. אנחנו נחזיר את האמון של הציבור בנבחריו".

 

פרץ גם האשים את קדימה בהעתקת תוכניות הפעולה של העבודה. לדבריו, "בעיניי מוזר מאוד המתרחש. אנחנו מציגים התחייבויות, ויום אחרי זה מכונת ההעתקה של קדימה עובדת שעות נוספות. אנחנו מכינים תוכניות רציניות בכל התחומים, ומיד, יום לאחר מכן, הם מפרסמים תוכניות דומות. אולמרט תמך רק לפני חודשיים בקיצוצים בחינוך, למרות שהוא היה יכול לשנות את הגזרות של ביבי. לכן, לכל מקום שתלכו, תגידו: ביבי ואולמרט, אולמרט וביבי זה אותו הדבר".

 

יו"ר העבודה הבטיח כי ממשלה בראשותו תלחם בנחישות בטרור: "מלחמה בטרור זה משהו שלא נתפשר בו", אמר פרץ. "כאנשי מחנה השלום, אף אחד לא יבוא ויטען למה אנחנו נלחמים בטרור. יש לנו תוקף מוסרי להלחם בטרור ללא פשרות, אך לא נפסיק לרגע לחפש אחר השלום".

 

בסוף דבריו, קרא פרץ לאנשי המפלגה לשנס מתניים ב-21 הימים שנותרו עד הבחירות: "הימים שנותרו הם ימים קריטיים", אמר. "אל תתנו לחלום לחלוף. אני פונה לכל אחד ואחת מכם: אתם יכולים להיות שותפים להחזרת תנועת העבודה לשלטון. אתם חייבים לתת הזדמנות להמשיך בדרכו של יצחק רבין, שהוא מנהיגנו, ואת משימתו צריך להלשים, גם בתחום המדיני וגם בתחום הכלכלי חברתי. קדימה היא מפלגה שמרכזת בתוכה את כל מה שהציבור כבר לא רוצה. יש שם אופורטוניזם, כלנתריזם, אבל יש להם אריזה יפה. זה מוצר שהציבור לא רוצה ולא צריך".

 

במפלגת העבודה שררה הערב אווירה אופטימית, והפעילים, וכן ראשי המפגלה, הביעו שביעות רצון מן המגמות שלדבריהם הם מזהים בשטח בימים האחרונים. "קורים דברים טובים", אמר מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל. "גם מה שקורה בקדימה עוזר לנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
פרץ חותם על ה"חוזה"
צילום: ירון ברנר
צילום: גבי מנשה
כבל. "קורים דברים טובים"
צילום: גבי מנשה
מומלצים