שתף קטע נבחר

נתניהו בשדרות: להגיב לקסאם כמו לקטיושות בלבנון

בביקור שערך יו"ר הליכוד בשדרות, הוא התכבד לחנוך מפעל תעשייה בעיר, ויצא נגד מדיניותו של אולמרט: "מדיניות החיסולים נכונה. מדיניות הנסיגות שגויה. אסור לתת פרס לחמאס"

"אנחנו הפלנו את האורות בביירות והקטיושות נפסקו לשנים", התהדר היום (ג') יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, כשהגיע לביקור בעיר שדרות, שבה ובסביבותיה ממשיכים ליפול רקטות קסאם מדי שבוע.

 

"המדיניות שלי ושל הליכוד היתה והינה חד משמעית: תגובה מאסיבית על ירי טילים. פעם אחת הם עשו את זה כשהייתי ראש ממשלה. בצפון המטירו טילי קטיושה, והתגובה היתה מיידית, חזקה מאוד. הפלנו את אורות ביירות והקטיושות נפסקו לשנים", הצהיר.

 

נתניהו הדגיש: "אנחנו חייבים לחזור לאותה מדיניות. הבטיחו אותה. אמרו שאחרי היציאה מעזה, בקסאם הראשון תהיה תגובה מאסיבית, אך מאז נפלו למעלה מ-250 טילי קסאם. על מנת להשלים את המדיניות הכלכלית, שנותנת תקווה ועתיד, צריך לצרף לה מדיניות ביטחונית תקיפה שאינה מוכנה להתפשר על ירי קסאמים".

 

יו"ר הליכוד חנך את מפעל "סולגוד תעשיות" בעיר. נתניהו טען, כי המדיניות הכלכלית בה נקט היתה מרכיב חשוב בהקמת המפעל. "הורדנו את האבטלה באופן דרסטי על ידי הקמת מפעלים, על ידי עידוד השקעות ועידוד מעבר מקצבאות לעבודה. אמנם המעבר לא היה קל אבל אם ישימו יד על הלב אז יגידו שזה מה שהציל את הכלכלה".

 

נתניהו זכה לקבלת פנים אוהדת של תומכיו, ובראשם ראש העיר אלי מויאל, שרץ ברשימת הליכוד לכנסת. 

 

הוא טען כי הקמת מפעלים בסיוע הטבות במס וחיזוק התשתיות הינם מרכיבים חשובים אשר יבטלו את הפריפריה. "זה הישג מדהים שהקמנו את המפעלים האלה תחת גשם הקסאמים, אך לא יכול להימשך מצב כזה. מדינה לא יכולה להרשות לעצמה שימטירו על עריה, אזרחיה וילדיה".

 

נתניהו התייחס להצהרות מפלגת קדימה בנוגע לפינויי שטחים נוספים. "היום, בראייה לאחור, אסור לחזור למהלך הזה. לתדהמתי קדימה מודיעה שהיא עומדת לבצע עוד נסיגות ועוד עקירות כאלה. הפעם הם נתקלים בביקורת ממר ביילין וממר פרס. משמע: אולמרט וקדימה הלכו יותר שמאלה מהשמאל, אין אמצע יותר". לדבריו, "מדיניות החיסולים נכונה. מדיניות הנסיגות שגויה. אסור לתת פרס לחמאס".

 

בנוגע לפרשיות השחיתות שממשיכות להיחשף בקרב הפוליטיקאים, נתניהו הסביר: "אני שומע היום כל מיני תחקירים בפרשיות שחיתות. אלה המעורבים בהן עברו לקדימה, ורבים שמופיעים ביומנים (בהתייחס ליומניו של עמרי שרון) נמצאים ברשימה של קדימה. אנחנו הולכים להנהיג נורמות אחרות לגמרי. מי שיש לו עבר פלילי – החוצה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
נתניהו בשדרות. כיבה את ביירות
צילום: אמיר כהן
צילום: אמיר כהן
התקבל באהדה. חנוכת המפעל
צילום: אמיר כהן
מומלצים