שתף קטע נבחר

"דו"ח המבקר עדין ומתחשב"

שבעה חודשים לאחר שפונה עם 12 ילדיו מביתו בנווה דקלים, ממשיך יגאל קירשנזפט להתגורר עם בני משפחתו במלון בירושלים. "זרקו אותנו לכלבים", הוא אומר - ומסביר: בית המלון הוא לא מקום לגידול ילדים, וגם החיים באתר ניצן לא הולכים להיות קלים

"דו"ח המבקר הוא עדין מאוד. הוא מתחשב ביהונתן בשיא ואנשיו. בנושא כלובי הדגים באילת בג"ץ נתן חמש שנים של הסתגלות, אבל אותנו זרקו לכלבים. אנחנו חזקים ואף אחד לא ישבור אותנו", כך אמר היום (ד') הרב יגאל קירשנזפט, אב ל-12 ילדים, שהוא ובני משפחתו פונו מגוש קטיף. בשבעת החודשים האחרונים, מאז הפינוי, מתגוררים בני המשפחה במלון קיסר בירושלים.

 

משפחת קירשנזפט, היא המשפחה הראשונה שהגיעה לנווה דקלים בשנת 82'. מדובר במשפחה המונה 14 נפשות, הורים ו-12 ילדים בגילאי 22-3. המשפחה אמורה לעבוד בקרוב לגור בניצן, בשני קרוואנים מחוברים. קירשנזפט אמר שהוא ובני משפחתו חיים בחוסר ודאות. "אני לא יודע איפה אני אהיה עם משפחתי בחג הפורים. הם הבטיחו לנו מפתח כבר לפני חודש, נסענו לשם עם הציוד שיש לנו, בתקווה להיכנס פנימה, אבל לא היה שום מפתח. זה קרה כבר פעמיים, ואין לנו לאן ללכת", סיפר.

 

בני המשפחה טוענים שהילדים הם הסובלים העיקריים מהמצב עליו נקלעה המשפחה. קירשנזפט: "רוב הילדים בכלל לא למדו, הילדים הקטנים נמצאים בגן במלון אחר בירושלים. הילדים הגדולים לומדים בישיבות ובאולפנות, והילדים שאמורים להיות בבית ספר יסודי, נמצאים במעין מסגרת לימודית".

 

לדבריו בית המלון, בו מתגוררת המשפחה, לא מתאים למגורים למשך זמן כה רב. "אשתי עסוקה כל היום בלשמור על החלונות, אנחנו גרים בקומה רביעית ויש כאן חלונות גדולים בלי סורגים. לא פעם הילד שלי, בן השלוש, היה עם חצי גוף מחוץ לחלון. אני כבר ביליתי עם אחד הילדים שלי בחדר מיון בשערי צדק, מכיוון שהוא חתך את השפה. הם סובלים פה, זה ילדים שרגילים לדיונות, מרחבים, אבל היום הם נמצאים בכלא. אם ילד לא חוזר בזמן מבית הספר, או ממסגרת לימודית, הוא לא אוכל צהריים כי חדר האוכל נסגר", אמר קירשנזפט.

 

גם החיים הצפויים לבני המשפחה בניצן לא הולכים להיות קלים. לדבריו: "בניצן נפתחה רק עכשיו מכולת. אין אפילו אוטובוסים. אם מישהו רוצה לאכול הוא צריך לנסוע עד אשקלון. באחד המקרים, ביקשו מאדם נכה, לנסוע עד לבאר שבע להביא חשבון חשמל, וכאשר חזר ופנה למנהלת, הם שלפו מהמגירה את אותו חשבון חשמל. למה היה צריך לטרטר אותו עד לשם?", אמר קירשנזפט, שבכל פעם שהזכיר את מנהלת סל"ע כינה אותה מנוולת.

 

קירשנזפט דורש להחליף את יושב ראש המנהלת, יונתן בשיא, באדם מטעם המפונים: "הצענו להם לקחת מישהו משלנו ולהזיז את הדברים, כדי שאנשים יקבלו את כספי הפיצויים שלהם, אבל הם לא מוכנים. יש פה אנשים מובטלים ואנשים עם בעיות קשות. הנוער לא לומד ומסתובב כל היום. שלושה מבני המשפחה שלי ובהם אני הם נפגעי טרור - לא עברנו מספיק?".

 

תגובה: המשפחה לא חתמה על בקשת תביעה לפיצויים

 

דובר מנהלת סל"ע, חיים אלטמן, מסר בתגובה: " קירשנזפט מסרב לעשות הליך פרוצדוראלי כפי שעשו 1,600 משפחות לפניו, ולחתום על בקשת תביעה לפיצויים. לרב קירשנזפט נבנה באופן מיוחד בית בגודל 120 מ"ר, למרות שעד כה הוא לא הגיש את הבקשה. כדי להיכנס פנימה ולקבל מפתח, חייב קירשנזפט לבצע את ההליך ואז יוכל להיכנס לביתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
קירשנזפט. דו"ח עדין
צילום: רוני סופר
צילום: עופר עמרם
מחכים לעבור. אתר ניצן
צילום: עופר עמרם
צילום: איי פי
ממקימי הישוב. נווה דקלים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים