שתף קטע נבחר

Answers תובעת את Babylon

מאבק משפטי בין שתי חברות טכנולוגיית המידע הישראליות: Answers.com (לשעבר GuruNet) טוענת כי בבילון הפרה פטנט שלה

חברת Answers הישראלית תובעת את Babylon, יצרנית כלי התרגום והמידע מאור יהודה, על הפרת פטנט. Answers, הבעלים של אתר המידע Answers.com, הגישה תביעת קניין רוחני לבית המשפט המחוזי בתל אביב על הפרת פטנט.

 

פטנט 121,457, תחת הכותרת "יישומי תזאורוס ומילון ממוחשבים", מתייחס להליך חיפוש באמצעות סימון מילה מסוימת וזיהוי מילה הסמוכה לה, כדי לסייע בפירוש המילה המבוקש. הבקשה לפטנט הוגשה לראשונה ב-1997 ואושרה ב-2004.

 

Answers דורשת מ-Babylon פיצויים בסך מיליון שקל והחזר הכנסות בשל ההפרה, וצו מניעה האוסר על החברה להמשיך להפר את זכויותיה.

 

Babylon, חברה ישראלית בבעלות פרטית, מפיצה תוכנה המציעה שירותי תרגום ומידע בקליק אחד על מילים המוצגות על המסך. על פי אתר החברה, 30 מיליון גולשים רשומים משתמשים בתוכנותיה. החברה מסרה כי טרם קיבלה את כתב התביעה.

 

Answers (לשעבר GuruNet ו-Atomica), שהושקה ב-1999, עברה גלגולים רבים מאז הקמתה. הפריצה הגדולה של החברה הייתה בתחילת 2005, אז החל מנוע החיפוש "גוגל" החל להפנות את גולשיו לאתר Answers.com, לצורך קבלת הגדרות מילוניות ומידע נוסף על מילות חיפוש. החברה נהנית מתנועת הגולשים המופנים מגוגל לאתרה, ורושמת הכנסות ממודעות טקסט המשולבת לצד ההגדרות.

 

שותפים עסקיים אחרים של החברה הם הדפדפנים פיירפוקס ואופרה, מנוע החיפוש A9.com, אתר השוואת המחירים הישראלי Shopping.com ועוד. מאגר המידע של Answers.com מבוסס על יותר מ-100 אנציקלופדיות, מילונים, מונחונים ואטלסים, רובם נרכשו ברישיון על ידי Answers ומקצתם, כמו האנציקלופדיה החופשית ויקיפדיה או אתר הביוגרפיות Who2, זמינים חינם ברשת.

 

במקביל, החברה ממשיכה להציע להורדה את תוכנת 1Click Answers, המאפשרת להקליק על מילים ולקבל מידע מורחב אודותיהן בחלון קטן. התוכנה זמינה גם כתוסף לדפדפן פיירפוקס וסרגל כלים לדפדפן אינטרנט אקספלורר. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים