שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מופז: האו"ם ייכשל עם איראן? יש תוכנית מגירה
  בערב שבו עבר הנושא האיראני למועצת הביטחון נשאל שר הביטחון מופז, המבקר בגרמניה, האם יש לישראל תוכנית מגירה למקרה שמאמצי האו"ם ייכשלו. מופז לא היסס: "יש הרבה מגירות, ובהן כל הדרוש להגנה על אזרחינו"

  "למדינת ישראל יש הרבה מגירות ובהן יש את כל הדרוש על מנת להגן על אזרחינו", כך השיב אמש (יום ד') שר הביטחון, שאול מופז, לשאלת עיתונאים בגרמניה, ששאלו האם יש לישראל תכנית מגירה למקרה שבו יכשלו המאמצים הבינלאומיים לעצירת תכנית הגרעין האיראנית. השאלה מגיעה על רקע החלטת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית להעביר את נושא הגרעין האיראני למועצמת הביטחון - דיון שיתקיים כבר בשבוע הבא.

   

  מופז, שנפגש בגרמניה עם צמרת הממשל הגרמני, ובין היתר פגש גם את שרי ההגנה והחוץ של גרמניה, הוסיף עוד: "מדינת ישראל והעם היהודי לא יעמדו שוב במצב שבו מאיימים על קיומנו. אנו לא מתכוונים לעצום עין מול כל איום שיכול להגיע לפתחנו, ונעשה את כל הפעולות כדי שהאיום לא יוכל להתממש".

   

  לאחר הפגישה עם עמיתו הגרמני בברלין, אמר שר ההגנה, פרנץ יוזף, כי גרמניה עומדת באופן ברור לימין ישראל. "אני רואה עין בעין את הסכנה הטמונה בכך שלאיראן תהיה פצצה גרעינית. קיימת ברית בינינו בעניין זה. מעולם לא דמיינתי שיקום מנהיג של מדינה שיכחיש את השואה או יחזור ויצהיר שצריך להשמיד את מדינת ישראל ושאין לה זכות קיום", הוסיף.

   

  מופז ניצל את הממעמד כדי לברך על ההחלטה שהתקבלה בוינה - להעביר את הנושא האיראני למועצת הביטחון של האו"ם. הוא הדגיש כי בכל הקשור ללחץ הבנילאומי, לרבות הסנקציות, צריך שהצעדים שיינקטו יהיו נחרצים ולא יאפשרו לאיראן להמשיך בתוכנית הגרעין. "איראן עם נשק גרעיני תהיה אחרת לגמרי לעולם כולו", אמר.

   

  מופז ועמיתו הגרמני יוזף סיכמו בשיחתם על הרחבת שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות, כולל בתחום פיתוח אמצעי לחימה. השר הגרמני הבהיר במהלך הפגישה כי גרמניה עומדת לצד ישראל גם בנושא המדיניות כנגד החמאס ובנושא הסורי.

   

  אתמול בבוקר ביקר מופז באתר גרונוולד בברלין, המקום ממנו נשלחו רבבות יהודים אל מחנות ההשמדה, והניח זר. "האיומים על ביטחונה של מדינת ישראל עומדים בעינם", הבהיר בנאום שנשא במקום. "הכרזותיו האנטישמיות של נשיא איראן, מכחיש השואה, מחמוד אחמדי-נג'אד, מזכירים הדים מהעבר שאסור לשכוח. העם היהודי הוא איננו בן בלי בית ואיננו עוד חסרי אונים".

    

  מופז יצא שלשום לביקור רשמי קצר בגרמניה וברומניה. אחרי הפגישות עם שר החוץ וולטר שטיינמיאר ושר ההגנה יוזף בברלין ממשיך מופז לבוקרשט, שם ייפגש עם הנשיא, טריאן בססקו, ועם ראש הממשלה ושר ההגנה. מטרת הביקור בשתי המדינות היא לדון בחיזוק שיתוף הפעולה עם גרמניה ורומניה, בשימור החזית הבינלאומית נגד החמאס והטרור העולמי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים