שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רייס: מקווה שאינדונזיה תשפיע על החמאס
  לקראת מסעה למזרח אמרה מזכירת המדינה האמריקנית: "זו מדינה שמשדרת מסר של סובלנות וזה כנראה מה שצריך עכשיו במזרח התיכון". על איראן: "לא ננהל איתם שיחות גם אם ינטשו את תכנית הגרעין"

  מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, אמרה בסוף השבוע כי היא מקווה שהממשל האינדונזי יפעיל את השפעתו על הנהגת החמאס וישכנע את ראשי התנועה לנטוש את דרך הטרור ולהכיר בישראל.

   

  "אינדונזיה משדרת מסר של סובלנות וזה כנראה מה שצריך עכשיו", אמרה רייס בשיחה עם עיתונאים בוושינגטון. מזכירת המדינה האמריקנית תצא השבוע לאינדונזיה ותיפגש עם הנשיא ובכירי הממשלה, במסגרת ביקור שנועד להיערך בראשית חודש ינואר אך נדחה בשל מצבו הבריאותי של אריאל שרון.

   

  רייס הזכירה כי הממשל הנוכחי באינדונזיה - המדינה המוסלמית הגדולה בעולם - תומך במפת הדרכים ועל כן צריך לגייס את השפעתו כדי להביא ליציבות במזרח התיכון. עוד היא הוסיפה כי אינדונזיה מהווה דוגמא טובה לצורה בה "אנשים בעלי השקפה דתית שונה ומקבוצות אתניות שונות יכולים לחיות ביחד בחברה דמוקרטית".

   

  "אין שום סיבה לנהל שיחות ישירות עם איראן"

   

  במסגרת דבריה התייחסה מזכירת המדינה גם לנושא האיראני והבהירה כי גם אם איראן תעצור את פעולותיה לפיתוח אמצעים גרעיניים, ארצות הברית לא תהיה מוכנה לנהל איתה מגעים. "איראן היא מדינה שבהרבה אופנים מהווה סוג של נותרת חסות עבור ארגוני טרור כמו חיזבאללה בלבנון או ארגונים פלסטיניים. אנו גם מודאגים מאד ממה שאיראן עושה בצפון עיראק".

   

  כאשר נשאלה מה צריך לעשות כדי שאיראן תסכים לנטוש את מדיניות הגרעין שלה, אמרה רייס: "זה לא עניין של מידה כנגד מידה. זה פשוט צריך להיעשות משום שזו דרישה של הקהילה הבינלאומית. אני לא רואה שום סיבה לנהל משא ומתן ישיר עם הממשל האיראני. יש לנו את הערוצים שלנו".

   

  נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, אמר אמש כי איראן היא מקור לדאגה ביטחונית-לאומית חמורה והוסיף כי הוא מעוניין בפתרון דיפלומטי

   לסוגיית הגרעין האיראני. בוש אמר כי החששות של ארצות הברית ביחס לאיראן נובעות מהצהרותיה הגלויות לפיהן היא מעוניינת להשמיד את ישראל ומכך שארצות הברית סבורה כי מטרתה של טהרן היא לפתח נשק גרעיני. איראן מנגד טוענת כי תוכנית הגרעין שלה נועדה לייצור חשמל ולמטרות אזרחיות בלבד.

   

  "בהתחשב בנסיבות אלה חשוב מאוד שארצות הברית תמשיך לפעול בשיתוף אחרים כדי לפתור את הבעיה באופן דיפלומטי ולהתמודד עם האיומים האלה כעת", אמר הנשיא האמריקני.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים