שתף קטע נבחר

עשרות נכים: תומכים באיחוד הלאומי-מפד"ל

שיירת מכוניות של נכים תפתח מחר את קמפיין מטה הנכים למען האיחוד הלאומי-מפד"ל. בראשם עומד יו"ר ארגון נכי ישראל, מומו נקווה: "אנחנו מחזירים תודה למי שפעל ועזר לנו, בייחוד שאול יהלום וזבולון אורלב"

אז במי תומכים הנכים? שבועות ספורים לאחר שעמיר פרץ התייצב למסיבת עיתונאים כשלצדו נציגי הנכים, הודיעו עשרות נכים אחרים שהם מתייצבים לצד האיחוד הלאומי-מפד"ל. מחר (יום א') הם צפויים להקים מטה מיוחד, המורכב מפעילים ב-20 ארגונים שונים של נכים למען מפלגת הימין. הם אף צפויים לצאת בשיירת מכוניות ברחובות תל-אביב.  

 

 

נציגי הנכים טוענים שהחליטו לפעול למען רשימת האיחוד הלאומי-מפד"ל "כאות הוקרה לפועלם של ח"כ שאול יהלום ויו"ר המפד"ל זבולון אורלב בקדנציה האחרונה למען הנכים". בראש מטה הנכים יעמוד יו"ר ארגון נכי ישראל, מומו נקווה: "אנחנו מחזירים תודה למי שפעל ועזר לנו".

 

נקווה אמר ל-ynet: "החלטנו להחזיר כתף לזבולון אורלב ושאול יהלום שנלחמו לקידום זכויות הנכים. מדובר ב-600 אלף נכים בישראל שיודעים מה נעשה עבורם ומתכוונים להחזיר תודה ותמיכה. אותם אנשים ראויים וצריכים להיות בכנסת. בבוקר תהיה תהלוכה של עשרות כלי רכב, כאשר מה שאנו רוצים להגיד הוא שאלו האנשים שעזרו לנו ומי שעוזר לנו - אנחנו עוזרים לו".

 

אבל לא כל הנכים ממהרים לתמוך ביוזמה. דובר מטה מאבק הנכים, יואב קריים: "צריך לעשות סדר בדברים, מומו ואנחנו זה לא אותו ארגון, אנחנו מטה מאבק הנכים והוא פועל בארגון אחר. בזמנו אני בירכתי את עמיר פרץ. לא תמכתי בעמיר פרץ, אלא בירכתי אותו שהוא העלה את נושא הנכים לסדר היום. אני אישית חבר במרצ, אבל זה לא מחייב את הארגון. אנחנו כארגון לא תומכים באף מפלגה".

  

קריים מסביר: "השנה אני לא פעיל בקמפיין, אבל נשארתי חבר במפלגה. יש אצלנו חברים מכל רחבי הקשת הפוליטית. יש אנשים שמזוהים עם מפלגה זו או אחרת, אבל אנחנו לא ארגון פוליטי, אנחנו כן מעודדים ומברכים כל גוף שיכניס את נושא הנכים למצע שלו ונחייב אותם למלא את הבטחותיהם לאחר הבחירות".

 

למרות המחלוקות הפוליטיות, יש לשאול יהלום פינה חמה בלבו של קריים, "ח"כ שאול יהלום ראוי לברכות כי הוא עומד מאחורי חוק זכויות לנכים ובעלי מוגבלות, הוא האיש שחוקק אותו וליווה אותו לאורך כל הדרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
מימין. מומו נקווה
צילום: זום 77
צילום: אלי אלגרט
משמאל. יואב קריים
צילום: אלי אלגרט
צילום: אמיר כהן
תמיכה מכל קצוות הקשת. שאול יהלום
צילום: אמיר כהן
מומלצים