שתף קטע נבחר

בייניש לח"כ ישי: אתה סתם משתלח, חזור בך

יו"ר ועדת הבחירות במכתב חריף ליו"ר ש"ס: "בתמיהה רבה שמעתי את דבריך שפורסמו באמצעי התקשורת; ברצוני להדגיש כי לא נפסל כל שידור בו סיפר הרב עובדיה יוסף למאזיניו על המלאך ועל היהודי שהגיע לגן עדן בזכות הצבעתו לש"ס". לדבריה, מה שפסלה הוא קטע בו יש בירכת 'מי שבירך' למצביעים מפי הרב עובדיה. והיא תובעת: "חזור בך מן הדברים החמורים שהשמעת, שכוונו לא רק כנגדי אישית, אלא נגד התפקיד הציבורי החשוב של יו"ר ועדת הבחירות"

יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, תקף בחריפות את יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופטת דורית בייניש, בשל סירובה לכאורה לאפשר לש"ס לשדר תשדיר תעמולה המבטיח גן עדן לבוחריה. עתה מתברר כי ישי לא הבין כלל את החלטתה של בייניש או שהשתמש במתקפה עליה כחלק מתעמולת בחירות. הבוקר (יום א') שיגרה השופטת בייניש מכתב לישי ובו היא מצרה על התקפותיו בכלי התקשורת.

 

במכתבה כותבת בייניש לח"כ ישי: "בתמיהה רבה שמעתי את דבריך שפורסמו באמצעי התקשורת, שתחילתם במוצאי-שבת והמשכם הבוקר עת התראיינת והשמעת דברים בקולך. צר לי כי נמסרו לציבור דברים שאינם מדויקים. אין לי אלא לקוות כי בעת שדיברת העובדות לא היו בידיעתך, ולפיכך אני רואה להעמיד דברים על דיוקם.

 

"לא נפסל כל שידור בו סיפר הרב עובדיה יוסף למאזיניו על המלאך ועל היהודי שהגיע לגן עדן בזכות הצבעתו לש"ס ובזכות המעשים הטובים של המפלגה. סיפור כזה לא הופיע כלל בתשדיר התעמולה אליו התייחסתי".

 

השופטת הוסיפה וכתבה: "ביום שישי בבוקר בעת האזנה מוקדמת לתשדיר שהיה אמור להיות מוגש מטעמכם, הופנתה תשומת ליבי לכך שבתשדיר מופיעה ברכת 'מי שבירך' למצביעי ש"ס מפי הרב עובדיה יוסף, ובה נאמר כי כל מי שיצביע ש"ס 'תבוא ברכה להם, נשיהם, ובניהם ותלמידיהם וכל משפחותיהם... וייתן אושר וכבוד, בריאות טובה... יחדש את נעוריהם.... הצלחה ובריאות וכל טוב'. כידוע לך, סעיף 122(6) לחוק הבחירות לכנסת אוסר על מתן הבטחה לברכה תמורת הצבעה".

 

השופטת בייניש המשיכה וסיפרה על שאירע: "לבקשתי, פנתה טלפונית נציגת ועדת הבחירות לנציג מפלגתכם מר יהודה אבידן והודיעה לו על המניעה שבחוק להבטחת ברכות למצביעים. מר אבידן הסכים מייד להסרת הקטע, ואף קיבל את הצעתה של נציגת ועדת הבחירות לבטל בהסכמה את התשדיר כולו כדי לא לקצר בזמן השידור שהוקצה לכם, ולאפשר לכם להכין תשדיר חדש בו ינוצל זמן השידור במלואו. בנסיבות אלה אף לא ניתנה החלטה פורמאלית לפסילת הקטע האסור. על רקע עובדות אלה, אין להבין את ההשתלחות החמורה שכוונה כלפיי וכלפי החלטתי, ובודאי שאין שחר לפסילת הסיפור בדבר המלאך הממתין בגן עדן".

 

בייניש הוסיפה ואמרה כי "בראיון עמך ששודר הבוקר ברשת ב' נמסר פרט נוסף שאין לו אחיזה בעובדות ולפיו התשדיר של רשימת שינוי הפוגע בחרדים ונפסל על ידי בשל כך, שודר משך מספר ימים ונפסל רק לאחר שהגשתם תלונה. אני מניחה שגם דברים אלה לא נאמרו בכוונה להטעות, אלא ללא ידיעת העובדות".

 

לדבריה השופטת, "תשדיר התעמולה של "שינוי" שודר במסגרת תעמולת הבחירות רק בערב הראשון של השידורים. למחרת השידור ובלא שהוגשה לי כל תלונה, לא מטעמכם ולא מטעם אדם אחר, לאחר שבא-כוח שינוי סירב לפנייתי להגיש תשדיר חדש, פסלתי את התמונות החמורות בתשדיר אשר היו בעיניי פגיעה קשה בציבור החרדי. כנגד החלטתי זו הגישה "שינוי" עתירה לבג"ץ המתבררת בשעה זו ממש.

 

"נוכח תיאור העובדות במכתבי זה, אני מניחה כי עתה משהובאו לידיעתך העובדות כהווייתן, תמצא את הדרך הראויה לחזור מן הדברים החמורים שהשמעת, שכוונו לא רק כנגדי אישית, אלא כנגד התפקיד הציבורי החשוב של יו"ר ועדת הבחירות, וכנגד המאמצים הנעשים כדי למנוע הפרת חוק, תוך מתן אפשרות לכל הרשימות המתמודדות להביא את דברן לציבור ללא הגבלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השופטת בייניש. מוחה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלי אלגרט
ישי. תקף סתם?
צילום: אלי אלגרט
מומלצים