שתף קטע נבחר

חיילים משוחררים בבית ג'אן מחרימים הבחירות

50 המשפחות המתגוררות בשכונת החיילים המשוחררים בבית ג'אן מאיימות להחרים את הבחירות ולקרוא לכל תושבי הכפר לא להצביע. הסיבה: התשתיות מוזנחות והרשויות מגלגלות את האשמה

לתושבי שכונת החיילים המשוחררים בבית ג'אן שבצפון נמאס. הם מאסו בתשתית הרעועה ובהזנחה שניכרת בכל. מהיום (א') הם מתרגמים את זעמם למחאה של ממש וקוראים לתושבי הכפר להחרים את הבחירות.

 

"אנו תושבי שכונת החיילים הממורמרים (משוחררים) בכפר בית ג'אן, מודיעים בזאת שבעקבות ההפקרות וההזנחה שעברנו ואנחנו עוברים מזה כמה שנים, נחרים את הבחירות ונערוך קמפיין בכפר, להטלת חרם על הבחירות", הזהירו כ-50 בעלי משפחות המתגוררים בשכונה.


אשפה והזנחה בכל פינה (צילום: חוסאם חרב)

 

לדבריהם, מאז הוקמה השכונה לפני כתשע שנים לא הוקמה לה תשתית ראויה של דרכים, מים, ביוב, חשמל ומערכת טלפונים. "אנחנו חיים תוך סיכון יומי. ילדנו נדבקים בחיידקים ובווירוסים רבים בשל המצב התברואתי בשכונה, וחשופים לסכנת נפילות והתמוטטות", כתבו התושבים במכתבם, שהופנה לשר השיכון, זאב בוים, למבקר המדינה ולראשי המפלגות השונות.

 

זיאד מוראד, שמייצג את התושבים בשכונה, סיפר ל-ynet כי פניות רבות למשרד השיכון ולרשות המקומית לא הועילו. "במשרד השיכון הסבירו שאת הכספים לפיתוח התשתית בשכונה הם העבירו כבר בשנת 2000. כשפונים לרשות המקומית, הם מסבירים שהכספים אכן הועברו, אבל זה היה בקדנציה הקודמת, ולא ברור מה נעשה בכסף. ביקשנו הסברים, דרשנו תשובות, אבל כל מה שקיבלנו היה התחמקות ומריחה. כדי שנשתוק".

 

לדברי מוראד, "אותנו, ההסברים הללו כבר לא מעניינים. אני שירתתי בכל מיני מקומות בשטחים, ותאמין לי שהתנאים בשכם או בג'נין יותר טובים מאלו שיש לנו פה בשכונה. אנחנו כבר בשנת 2006 ואין לנו ביוב. זה נראה לך הגיוני? אנשים פה לא יכולים להתחבר לאינטרנט כי אין תשתית לקווים של בזק. איך אפשר לחיות ככה? אנחנו שומרי חוק, משלמים ארנונה, ולא מקבלים בתמורה כלום. שום דבר. שירתנו את המדינה, אנחנו נמשיך בכך, אבל אין מי שישרת אותנו".

 

בעקבות הסבל המתמשך, הציבו 50 המשפחות המתגוררות בשכונה אולטימטום: אם עד יום הבחירות לא יטופל נושא התשתיות בשכונה, הם לא יצביעו ויפעלו בקרב תושבים נוספים ביישוב כדי לסכל את הצבעתם. "זו המחאה האחרונה שנותרה לנו", אמר מוראד ל-ynet.

 

ראש מועצת בית ג'אן, יוסף קבלאן, אמר ל-ynet כי האחריות המלאה לנושא התשתיות בשכונת החיילים המשוחררים מוטלת על כתפי משרד השיכון. "גם אם הועברו כספים בשנת 2000, הרי שזה היה לפני תחילת הקדנציה שלי, ולצערי אין לי כיום מושג מה נעשה בכסף הזה". בהתייחסו לאיום של החיילים המשוחררים שלא להשתתף בבחירות, אמר קבלאן כי מדובר באיום סרק שכן לא ניתן בשלושה שבועות לסגור פערים שהצברו במשך 50 שנה.

 

למרות מספר פניות, תגובת משרד השיכון לא נמסרה עד לפרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חוסאם חרב
אין כבישים
צילום: חוסאם חרב
צילום: חוסאם חרב
יש עזובה
צילום: חוסאם חרב
צילום: אחיה ראב"ד
האם הקלפיות בבית ג'אן יישארו ריקות?
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים