שתף קטע נבחר

מס' 10 בשינוי פורש בגלל "התעמולה האנטי-חרדית"

עו"ד יעקב סאבו, מקום עשירי ברשימת שינוי לכנסת, מאוד לא אהב את התעמולה האנטי-חרדית והחליט לעשות מעשה ולפרוש מהרשימה. "שינוי הופכת לגורם מקצין ומקטב", כתב ליו"ר שינוי, רון לוינטל

הבלגן בשינוי נמשך: מקום 10 בשינוי, עו"ד יעקב סאבו, הודיע הערב (יום א') ליו"ר התנועה, רון לוינטל, על כוונתו לפרוש מהרשימה, בשל "התעמולה האנטי-חרדית", כדבריו. יו"ר ועדת הבחירות, השופטת דורית בייניש, פסלה את תשדיר "החרדים" של שינוי. בתשדיר נראה אדם חילוני שהולך בדרכו לקלפי, כשחרדים אוחזים ברגליו. לאחר שהוא מצביע לשינוי, מתפוגגים החרדים בזה אחר זה. 

 

יעקב סאבו מאוד לא אהב את התשדיר והודיע היום ליו"ר התנועה שהוא לא יישאר. "הקיצוניות בחברה הישראלית הן מצד החילונים והן מצד הדתיים הגיעה לשיאים חדשים, וחשבתי שצריך לעשות מעשה סימבולי", אמר סאבו בשיחה עם ynet.  

 

סאבו, חבר שינוי מזה מספר שנים, היה בין האנשים שסייעו להדיח מהתנועה את חבר הכנסת אברהם פורז ואת חברי קבוצתו. לדבריו, הוא התריע על הקיצוניות שלא נשאה חן בעיניו כלפי המגזר הדתי-חרדי ובראשם ש"ס

 

"הפעם הגיעה הקיצוניות לשיאים שאני לא רוצה לייצג. אני מאמין בשיווין זכויות וחובות לכל הזרמים באוכלוסייה - דתיים, חילוניים ואתאיסטים, אך שינוי הופכת לגורם מקצין ומקטב. תעמולה לא צריכה להיות אנטי חרדית בוטה", כתב ללוינטל.

 

"הגיע הזמן שנשים קץ לקיצוניות המוגזמת הזאת ונגשר בין הצדדים", אומר סאבו. הוא אומר שבחר לפרוש מהרשימה, אך לא מתנועת שינוי, שהוא מאמין בדרכה.

 

משינוי נמסר בתגובה: "יעקב סאבו הוא אדם ערכי וראוי ושינוי גאה על חברותו בה. יחד עם זאת נראה שהוא לא הבין את התשדיר. התשדיר דווקא פונה למצביעי המפלגות הגדולות ובעיקר למצביעי קדימה, ומתריע בפניהם כי אם יצביעו למפלגות הגדולות התוצאה תהייה קואליציה עם ש"ס וחזרתה של הכפייה החרדית שש"ס יותר מכל מסמלת אותה.

 

"שינוי היא מפלגה דמוקרטית שמכבדת את כל חבריה ואין בה דעה אחת ושפה אחת. כל חברי שינוי חופשיים לפעול ולבטא את עמדותיהם האישיות אך לכבד את החלטות הרוב. יעקב סאבו, כאמור מבטא את עמדתו האישית ואנו מכבדים אותה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
מכתב לרון לוינטל
צילום: עופר עמרם
מומלצים