שתף קטע נבחר

ברק נגד קמפיין העבודה: "למה לא מזכירים את ההישגים?"

בכנס בחירות ברמת אביב, מתח ראש הממשלה לשעבר ביקורת על התנהלות הקמפיין ועל הוויתור על פרס: "עשינו טעות עם שמעון. היינו צריכים לעשות מצור על ביתו עד שהיה אומר 'רוצה אני'. לו פרס היה נשאר גם אני הייתי נשאר, והינו מתמודדים כעת על הנהגת המדינה". ברק סירב להביע תמיכה בפרץ

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק המשיך הערב (א') בכנסים המפלגתיים הסגורים שבהם הוא משתתף מאז הודיע לפני כשבועיים כי הוא נרתם לסייע למערכת הבחירות של מפלגת העבודה.

 

ברק הופיע הערב בפני כ-60 חברי מפלגה ברמת אביב, ומתח ביקורת חריפה על התנהלות המפלגה בקמפיין. ברק אמר: "זו טעות שלא מזכירים את ההישגים של הממשלות שלנו. היתה היציאה מלבנון, היו ההישגים של בייגה. עשינו גם טעות עם שמעון. היינו צריכים, כל בכירי המפלגה, לעשות מצור על ביתו, עד שהיה אומר 'רוצה אני'. לו פרס היה נשאר, גם אני הייתי נשאר, והינו מתמודדים כעת על הנהגת המדינה".

 

ברק המשיך: "ב-99 הבנתי שאני צריך את דוד לוי מימין, ואת פרס משמאל. זה נשא פירות. אם לא מדגישים את ההישגים שלנו, אין לנו תוקף מוסרי לומר שצדקנו".

 

ברק סירב להביע תמיכה ישירה בפרץ, ואמר כי צריך לתמוך בעבודה. לדבריו, "למרות המחלוקות הפנימיות, יש לשלב ידיים כי המפלגה היתה ותהיה אחרי המחלוקות".

 

ברק גם מתח ביקורת חריפה על מנהיגי מפלגת העבודה שישבו בממשלה של אריק שרון והתנגדו להקמת הגדר. ברק אמר כי "גם שמעון, גם פואד, גם מתן התנגדו במשך שנה וחצי לבניית הגדר ואין לנו עכשיו סמכות מוסרית לבוא ולומר שצדקנו ולבקש מנדט".

 

הפגישה הסתיימה בצעקות רמות לאחר שברק הזכיר שוב את "מפקד הארגזים". כמה מן הנוכחים התרעמו וביקרו את דבריו. פעילים אחרים קמו להביע תמיכה בברק ובדבריו. לאחר דקות של צעקות עזב ברק את המקום כשהוא לוחץ ידיים לפעילים. ביום שבת עשוי ברק להופיע בכנס בשפיים, שלפי שעה מוגדר ככנס סגור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברק.
צילום: גיל יוחנן
צילום: אמיר כהן
"עשינו טעות עם שמעון"
צילום: אמיר כהן
מומלצים