שתף קטע נבחר

הגמלאים הסבירו לצעירים: יום אחד תהיו זקנים

נציגי מפלגת הגמלאים יצאו למרכז תל אביב כדי לשכנע את הצעירים להצביע עבורם. "גם אתם תהיו במצבנו יום אחד", הם ניסו להסביר, ומי שלא השתכנע קיבל הסבר נוסף: "בבוא היום הוריך יהיו העול הנפשי, הפיזי והמוסרי שלך". היו כמה שדווקא השתכנעו

"גם אתם תהיו גמלאים יום אחד", כך ניסו אתמול (ב') פעילי מפלגת הגמלאים לשכנע צעירים במרכז תל אביב להצביע עבורם.

 

מנהיג המפלגה, רפי איתן (79), ומספר 2, יעקב בן יזרי (78), פתחו את "קמפיין השטח" והסתובבו בין מספרה אופנתית, בית קפה ומסעדה כדי לנסות ולכבוש את לב הקהל הצעיר. אחרי שחרש את כיכר מסריק בתל אביב, הודה איתן: "עכשיו אני מבין מה עוברים כל הפוליטיקאים".

 

 

צילום וידיאו: דני דגן 

 

באופן קצת מפתיע, הם דווקא מצאו אוזן קשבת אצל חלק מהצעירים. חלק אף הבטיחו, אולי מתוך נימוס, שישקלו לשלשל לקלפי את האותיות ז"ך. לסלי בלאום ממספרת גזוז היא אחת מהם: "הזמן עובר מהר וגם אני אמצא את עצמי חסרת כל. לא מזמן הייתי עם הבן שלי בקופת חולים וראיתי איך קשישה הייתה צריכה לוותר על מחצית מהתרופות שלה כי לא היה לה כסף. יש קשישים שאין להם מה לאכול ואף אחד לא נמצא שם בשביל לעזור להם. 'אל תשליכני לעת זקנה' זה משפט חשוב שכדאי לכולם לזכור".  

 

בן יזרי תופס לשיחה צעירה בשם רמה מסלינגר. "למי אתן מתכוונות להצביע?" שאל אותה ואת חברתה. מסלינגר ענתה שבעצם זו מפלגה קטנה מדי ושהם צריכים לחבור לאחת המפלגות הגדולות. בן-יזדי לא ויתר: "מפלגת קדימה הציעה למקם אותנו במספר 52 ומפלגת העבודה הכניסה את נציג הגמלאים למספר 26. אם אנחנו לא נדאג לעצמנו, אף אחד לא ידאג לנו. ואם יש לך הורים תדעי שבבוא היום הם יהיו העול הנפשי, הפיזי והמוסרי שלך".

 

ואילו איתן הסביר: "במוקדם או במאוחר זה יהיה גורלכם. מעבר לזה, יש לכם הורים, סבתא וסבא. אם אתם חושבים שמגיע להם יותר, תצביעו עבורנו".

 

אבי מלמד, שבא להסתפר, היקשה עליהם: "הרי לרפי איתן, שהיה נדמה לי במוסד, היה כוח גם לפני 20 שנה. למה אז הוא לא עשה כלום למען הקשישים?". אבל לאחר שיחה קצרה עם בן יזרי, אמר מלמד: "לפני שדיברתי עם האדם הנחמד הזה חשבתי שהגמלאים סתם מחפשים כיסא פוליטי. עכשיו אני רואה איזה נחמדים הם ונראה לי שבכל זאת אני אלך להצביע. נכון להיום לא התכוונתי ללכת להצביע כאות מחאה אבל אני אשקול זאת שוב ואצביע לגמלאים או לעלה ירוק".  

פורסם לראשונה 13/03/2006 23:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפי איתן מקבל טיפול במספרה
צילום: עופר עמרם
מומלצים