שתף קטע נבחר

פורים בחברון: שורפים תמונות המפכ"ל והרב אבינר

עשרות פעילי ימין ותושבי חברון קראו את המגילה בקרית ארבע ולא נמנעו מהשוואות: "אולמרט ושרון הם המן, עליזה אולמרט ושתי ועמרי שרון - וייזתא". תמונה של המפכ"ל הוצתה, והנוכחים דרכו עליה

"בפורים תלו את המן ועשרת בניו, גם לנו היום יש מקבילה, שמאלמרט, נשות ווטש, שרון ועמרי", כך אמר אתמול (ג') איש הימין הקיצוני, מיכאל בן חורין, במהלך קריאת מגילה בקרית ארבע. במקום נשרפה תמונה של מפכ"ל המשטרה יחד עם הרב שלמה אבינר, והציבור נקרא גם לדרוך עליה.

 

כמו בכל שנה, גם השנה התקבצו כמה עשרות פעילי ימין ותושבי חברון לקרוא את מגילת אסתר במרחק כמה מאות מטרים מקברו של ברוך גולדשטיין. בין הנוכחים היו, מלבד בן חורין, גם פעילי הימין הקיצוני נועם פדרמן ואיתמר בן גביר. אתמול הכריזו המשטרה והצבא על מתחם הקבר של גולדשטיין כעל שטח צבאי סגור, ומנעו מפעילי הימין הקיצוני להגיע למקום.

 

הרבה תחפושות לא נראו שם, אך בין התחפושות הבודדות היה איש מבוגר שהתחפש לשוטר יס"מ עם אלה ועליה כיתוב "היס"מ של אולמרט". במקום היה גם ילד בן חמש שהולבש במדים של חייל צה"ל, ומאחור היה עליו שלט ובו נכתב "איפה האוטובוס לשפרעם".

 

במהלך קריאת המגילה, כאשר הוזכר שמה של ושתי, צעקו האנשים "עליזה אולמרט" וכאשר הוזכר שמו של המן הם צעקו: "שרון ואולמרט".

 

קולות נפצים נשמעו במקום ומיכאל בן חורין אמר: "בפורים תלו את המן ועשרת בניו והמקבילה שלנו היום היא שמאלמרט והכוונה לשרון, לעמרי שהוא כמו וייזתא, לאולמרט, לעליזה ולנשות watch. אלוהים יעשה עימם את העבודה כמו שעשה לשרון וכמו שעשה עכשיו לעמרי".

 

במהלך קריאת המגילה הביאו למקום תמונה שבה נראים הרב שלמה אבינר ומפכ"ל המשטרה רב ניצב משה קראדי בגוש קטיף במהלך יישום תוכנית ההתנתקות, כשהם מחייכים אחד לשני. התמונה הוצתה וחלק מהמשתתפים אף דרכו עליה. האירוע הסתיים בלי שהמשטרה עצרה איש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
איתמר בן גביר
צילום: גיל יוחנן
צילום: אפי שריר
מיכאל בן חורין
צילום: אפי שריר
מומלצים