שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גולשים משכנעים: זו המפלגה שלי
  חמאסטן או שכר המינימום? התכנסות מאחורי הגדר - או טרנספר? ואולי בכלל לא כדאי לטרוח ולהצביע? שבועיים לבחירות, אתם מוזמנים לשלוח טוקבק ולשכנע אותנו במי לבחור

  באווירה מנומנמת משהו, מתקרבת אחת ממערכות הבחירות המשונות בתולדות המדינה אל קו הסיום. אולמרט משוכנע שהניצחון כבר בכיס, נתניהו מנסה לתפור קואליציה ופרץ בטוח שהסוקרים יאכלו את הכובע. עוד שבועיים תיפול ההכרעה הדרמטית, שתעצב את עתיד המדינה לשנים הבאות (או לפחות עד שגם הכנסת ה-17 תפזר את עצמה).

   

   

  שבועיים לפני שהולכים לקלפי ניתנת ההזדמנות לכם, גולשי ynet, לשכנע: חזקים מול החמאס או שכר המינימום? התכנסות מאחורי הגדר - או טרנספר? יותר יהדות או מדינת כל אזרחיה? השחיתות, הקצבאות, הבנקים, הלחם? אופק ירוק או העלה הירוק? זו העת לאנדינט? אז למי תגידו "דא", למי תגידו "נייט"?

   

  אתם מוזמנים להשתמש במנגנון התגובות (חלקכם אולי בשכר...), ולשכנע את כולנו במי - אם בכלל - לבחור.    

   

  הגולש בן (18) כותב כי למרות גילו הצעיר, הוא מתכוון להעניק את הבחירה הראשונה בחייו דווקא לנציגי גיל הזהב. "בושה וחרפה", הוא מנמק. "העצים, הכבישים, המפעלים, הבתים - מי אתם חושבים בנו אותם? הערבים? הפועלים הזרים? זה אולי נכון לעשורים האחרונים. בנו אותם גמלאים! אנשים בני 70-80 ששרדו את השואה ולא היססו להילחם למען הארץ כאשר נקראו לדגל, חיים היום בזבל. נכון, הרבה אוכלוסיות חיות היום בזבל, אבל הגמלאים עשו כל כך הרבה וקיבלו כל כך מעט. למה? משום שהם מצביעים (לצערי) באופן עיוור ליכוד או עבודה, והמפלגות הללו יודעות את זה וכיוון שמבחינתן זה קול בטוח הן לא טורחות לעזור להם".  

   

  שלומית רדר מיקנעם עילית גילתה עבור מי היא מצביעה, רק בסוף התגובה המנומקת ששלחה. "אני בוחרת ברע במיעוטו", פתחה את דבריה, והסבירה: "כילדה בת 18 הדיבורים הגדולים השפיעו עליי, תעמולת הבחירות הזיזה אצלי הרבה נימים, בפעם השנייה והשלישית זו היתה חובה אזרחית לאומית, להצביע ולהשפיע....היום אני מבינה בדיוק כמה אני משפיעה וכמה למילה של 120 חברי הכנסת אפשר להאמין. בחרתי שלא להאמין לאף אחד אלא להסתכל על מעשי העבר ועל סמך זה לבחור...החלטתי, אחרי הרבה היסוסים ומכיוון שאי-הצבעה קשה לי מנשוא, להצביע למי שעד היום בחייו האזרחיים והצבאיים עמד במילה שלו. אם עדיין לא ניחשתם, אני כנראה אתן את קולי לעוזי דיין - יותר משנאת המן, כנראה".

   

  גם אצל הגולש ויקטור התמונה ברורה כבר עכשיו. "רק הליכוד ינצח", הוא קובע. "להזכיר לכם - הדרך של הליכוד קיבלה בפעם הקודמת 40 מנדטים וההתנתקות של מצנע קיבלה רק 19 מנדטים. כך יהיה גם הפעם. אני יכול להתחייב ששמאלמרט יהיה ראש האופוזיציה ואחר כמה חודשים המפלה תהיה שלמה, כי המפלגה הזאת תתפורר כמו שינוי ואולמרטון יילל ויילך, הביתה אבל וחפוי ראש".

   

  אוהד מירושלים סבור כי ההתמודדות בין המפלגות הגדולות כבר הוכרעה למעשה, ולכן הוא בוחר לתת את קולו לרשימה קטנה: "אני תומך בעלה ירוק. יש להם הרבה להציע חוץ מעלים ירוקים. קדימה ניצחה, בואו נעזור לעלה ירוק להישמע ולהשפיע! עלה ירוק, עתיד ורוד".

   

  מי שרואה את הבחירות הקרובות כמטאפורה מעניינת וריחנית הוא הרצל ההוזה מהגליל העליון. לדבריו, "אם הייתי מאמין שזה יעזור

   ויביא לשינוי - הייתי שם נייר טואלט במעטפת ההצבעה ואולי גם משהו לסתום את האף מהסרחון...אבל מאחר וברור לי שמחאה כזו לא תישא פרי, וכבר אמרו חכמים ממני שהעם מטומטם ולכן העם ישלם' - אני אדבוק בהצבעה שלי במערכות הבחירות האחרונות - האיחוד הלאומי".

   

  את דעתם של רבים מה"טוקבקיסטים" הביע במשפט קצר ל' מהנגב: "לצערי, לא מצאתי מפלגה שמדברת אלי

  ואני רואה ברוב הפוליטיקאים מושחתים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים