שתף קטע נבחר

מרצ נגד העבודה: "יישבו עם ליברמן וביבי"

במפלגה שכל כך רוצה להצטרף לממשלה בראשות קדימה, החלו לתקוף את פרץ - שעלול לדבריה להרכיב ממשלה עם נתניהו ובלי קדימה. ביילין: "כשאנשי העבודה יעמדו בבחירה של עקרונות מול כיסאות – הם יבחרו בכיסאות"

משנים כיוון ונלחמים בעבודה. במרצ חוששים כי יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, יצליח לשכנע את יו"ר העבודה, עמיר פרץ, להקים ממשלת אחדות ולהותיר את קדימה ואותם מחוץ לממשלה.

 

"זה לא מקרה שהעבודה עלולה להיות חלק מגוש חוסם נגד קדימה, כי היא הייתה שם כבר חמש שנים, עם גנדי וליברמן", אמר היום (ג') יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, במסיבת עיתונאים בתל אביב. לדברי ביילין, יש בכירים בעבודה שלא פוסלים ישיבה בממשלה עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. "לכן קול עבור מפלגת העבודה עלול להיות קול נגד קואליציה עם קדימה. כשאנשי העבודה יעמדו בבחירה של עקרונות מול כיסאות – הם יבחרו בכיסאות". במרצ החליטו לעבור מהקמפיין החיובי המבליט את פעולות המפלגה, לקמפיין התקפי המסביר מדוע לא כדאי להצביע למפלגות האחרות.

 

 

"לא ניתן לביבי להשתלט על המפה הפוליטית. נעשה הכל כדי למנוע מנתניהו להקים את הממשלה הבאה", אמר ח"כ רן כהן, ואילו ח"כ זהבה גלאון הוסיפה בהקשר זה: "אנחנו נאבקים על הזהות של הקואליציה העתידית. מי שרוצה קואליציה עם מרצ – אסור לו לשחק ברולטה עם הקולות שלו ואסור לו להצביע עבור המפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה".

 

במרצ הודיעו כי לא יצטרפו לממשלה בה ישתתפו מפלגות הנמצאות בקשת הפוליטית מימין לקדימה. "אם אולמרט יזכה בימרב הקולות אנו נמליץ עליו בפני הנשיא. בכל מקרה לא נשב עם הימין. לא נשב עם ליברמן, לא עם ביבי ולא עם האיחוד הלאומי. המשחק שלנו הוא הכי שקוף שבעולם", אמר ביילין.

 

במפלגה חוששים שמצביעים פוטנציאליים של מרצ, יצביעו למפלגת העבודה או למפלגות קטנות. בשלטי החוצות שחשפה היום המפלגה כבר רואים את המגמה החדשה. "אני אדאג לזכויות נשים", נכתב בציניות ובצבע אדום בולט על שלט החוצות הנושא את תמונתו של הרב עובדיה יוסף כשמתחתיו הכתובת: "חייבים מרצ גדולה בממשלה". באותו האופן פירסמה מרצ שלטים עם דמותו של אביגדור ליברמן ומתחתיה הכיתוב: "אני אדאג לשוויון לערבים", כם דמותו של צחי הנגבי: "אני כבר אטפל במושחתים", ושל בנימין נתניהו: "אני אדאג לפינוי ההתנחלויות". השלט הנושא את דמותו של מי שנראה כיריב המרכזי כרגע, עמיר פרץ, מכריז: "אני לא אשב עם ביבי. כנראה...".

 

לרגל פורים מארגן מטה צעירי מרצ הפגנה מול בית מפלגת העבודה, עם תחפושות של עמיר פרץ, שלי יחימוביץ ויולי תמיר. מתחת לאותן מסכות ייסתתרו מסכות נוספות ועליהן פניהם של בנימין בן אליעזר, מתן וילנאי ואפרים סנה. לטענת צעירי המפלגה מדובר בפנים האמיתיות של המפלגה. יו"ר צעירי מרצ, אורי זכי, אמר ש"העבודה ופרץ הוכיחו שהם יכולים לשבת בכל קואליציה, כולל עם ליברמן ומפלגת הטרנספר ותמורת השררה יהיו מוכנים גם לרוטציה עם נתניהו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
העבודה תבחר בכיסאות. ביילין
צילום: אלי אלגרט
צילום: ג'רמי פלדמן
למנוע מנתניהו להיות רה"מ. כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: אלי אלגרט
אסור לשחק ברולטה. גלאון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים