שתף קטע נבחר

2.9 שנות מאסר לנהג שדרס למוות הולך רגל ברמלה

שלום אילוס, תושב רמלה בשנות ה-20 לחייו הורשע כי נהג בשכרות וגרם למותו של הלל בוריס, שחצה לתומו את הכביש. כמו כן הורשע בהפקרת הפצוע ובשיבוש מהלכי משפט, כיוון שניסה להעלים ראיות בדבר התאונה. בסופו של דבר הסגיר עצמו למשטרה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ד') שנתיים ותשעה חודשי מאסר בפועל על שלום אילוס, שהורשע בגרימת מוות ברשלנות, לאחר שנהג במהירות מופרזת וגרם למותו של הלל בוריס, שחצה לתומו כביש ברמלה.

 

אילוס, תושב רמלה בתחילת שנות ה-20 לחייו, הורשע גם בנהיגה בקלות ראש, הפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי משפט. בחודש יולי 2005 הוא חזר מבילוי במועדון כשהוא שיכור, ופגע בהולך הרגל. לאחר התאונה הוא נמלט מהמקום במהירות וכשהגיע לביתו כיסה את המכונית בסדין, ולא טרח להודיע לאף אחד על התאונה.

 

למחרת הוא אף שבר את השמשה הקדמית של המכונית כדי להעלים את הפגיעה, פירק את הפנס השמאלי והרכיב במקומו פנס חדש.

 

במהלך המשפט הודה אילוס באישומים המיוחסים לו ונשלח לביצוע תסקיר שירות המבחן, ממנו עלה כי הוא מודע לחומרת מעשיו, וכי הוא מביע חרטה.

 

אילוס טען עוד כי נרדם כתוצאה מעייפות וכלל לא היה מודע לפגיעה באיש, עד ששמע חבטה של פגיעת הרכב בגופו. הוא הסביר כי חשש מתגובת אחותו, בעלת הרכב, ולכן ניסה להעלים את סימני התאונה, אך כעבור שלושה ימים הסגיר את עצמו למשטרה.

 

השופט צבי גורפינקל, קבע בגזר הדין: "לא ניתן להתעלם מחומרת העבירה שראשיתה נהיגה רשלנית בתחום הגבוה של הרשלנות, שכן הנאשם נהג לאחר ששתה אלכוהול, נרדם על ההגה, נהג במהירות מופרזת ופגע בהולך רגל בלא להבחין בו כלל עד לרגע הפגיעה ממש". השופט כתב כי דרגת הרשלנות מחייבת עונש ברמה הגבוהה, בעיקר כיוון שלאחר הפגיעה נמלט ממקום התאונה וניסה לטשטש את מעורבותו בה. 

 

התביעה ביקשה לגזור עליו עונש של שלוש שנות מאסר בלבד ואילו ההגנה ביקשה להסתפק בשנתיים. בנוסף לעונש המאסר שלל השופט את רשיונו ל-12 שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חצה את הכביש לתומו (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים