שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו: לא רק "דא ליברמן"

רוב הציבור מכיר את מפלגת ישראל ביתנו בעיקר בזכות היו"ר והסיסמה המוצלחת, שהגיעו אפילו ל"ארץ נהדרת". אבל מאחורי ליברמן מתייצבת נבחרת כמעט אלמונית, שצפויה לתפוס לפחות 10 מושבים בכנסת הקרובה. נא להכיר

הסקרים האחרונים מנבאים למפלגת "ישראל ביתנו" בראשות אביגדור ליברמן לפחות עשרה מנדטים. את יו"ר המפלגה כולם מכירים עוד מאז היה יד ימינו של בנימין נתניהו, וגם הסיסמה בקמפיין הנוכחי כבר מתגלגלת על כל לשון (כולל זו של אסי כהן ב"ארץ נהדרת"), אבל מבט קצר במורד העשירייה מגלה פנים כמעט אלמוניות לציבור.

 

נכון, מועמדי ישראל ביתנו מילאו אמנם תפקידים ציבוריים בעלי חשיבות כגון סגן ראש השב"כ, סגן מפכ"ל, סגני ראשי ערים וחברי מועצה, אבל נראה אתכם מספרים לנו יותר משתי מלים על סטס מיטז'ניקוב. כדי שתגיעו מוכנים לכנסת ה-17, החלטנו לשפוך מעט אור על חברי התנועה שעשויה לתפוס כעשרה אחוזים מהמושבים במשכן, אחרי ה-28 במרס.

 

 

במקום השני ברשימה, אחרי ליברמן, נמצא חבר הכנסת יורי שטרן, בן 57 מירושלים, אשר בעבר כיהן כסגן שר במשרד ראש הממשלה. לכנסת ה-14 הוא נבחר ברשימת "ישראל בעלייה" של נתן שרנסקי, אך מהר מאוד עבר לרשימת "ישראל ביתנו". כיום חבר שטרן בוועדת הפנים ואיכות הסביבה ובוועדה לענייני ביקורת המדינה ועד לא מזמן הוא היה יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה.

 

במקום השלישי נפתח מצעד האלמונים. ישראל חסון, בן 50 תושב קריית טבעון, שירת 23 שנים בשב"כ ובתפקידו האחרון כיהן כראש המטה המבצעי וסגן ראש הארגון. חסון אף לקח חלק במשא ומתן עם הפלסטינים והיה שליח אישי של כמה מראשי ממשלות ישראל לעולם הערבי. 

 

יוסף שגאל בן 56 מתל אביב הוצב במקום הרביעי ברשימה. הוא אמנם לא מוכר לדוברי העברית, אך עבור יוצאי מדינות חבר העמים הוא בבחינת "גדי סוקניק של ערוץ 9". שגאל הגיש עד לא מזמן את התוכנית הפופולרית "הספירה לאחור" בערוץ לדוברי הרוסית

 בישראל. לפני עלייתו לארץ הוא כיהן כעורך ראשי במספר כלי תקשורת בחבר העמים. אזהרה: אל תבלבלו בינו לבין יו"ר מפלגת העבודה, למרות השפם המרשים.

 

המועמדת שהוצבה במקום החמישי היא חברת הכנסת הטרייה, אסתרינה טרטמן, בת 48, תושבת גבעון החדשה. טרטמן, רב סרן במילואים, כיהנה במגוון תפקידים רבים במגזר הציבורי והפרטי וביניהם: סמנכ"ל בנק יהב, חברת הנהלה בגוף של משרד האוצר וחברה בשדולת הנשים ובהנהלת נעמ"ת.

 

סטס מיטז'ניקוב, שכבר הזכרנו, מתייצב במקום השישי. הוא רק בן 37, תושב ראשון לציון וחבר המועצה המקומית, המכהן בתפקיד ממלא מקום יו"ר החברה העירונית לתרבות ולספורט ודירקטור בחברה הכלכלית. מיטז'ניקוב צפוי, על פי הסקרים, לעזוב בעוד שבועיים את כסאו במועצת העיר ולעבור למושבים הנוחים יותר, בכנסת.

 

ובמקום השביעי - חיזוק מוכר מהעבודה - סופה לנדבר, שכיהנה במשך שלוש קדנציות כנציגת העולים במפלגה. בין היתר שימשה לנדבר כיו"ר הארצית של עולי ברית המועצות וחבר המדינות בישראל, יו"ר הוועדה לפניות הציבור, סגנית יו"ר הכנסת ואפילו סגנית שר התחבורה. היום היא מכהנת כיו"ר הפדרציה הארצית של ישראלים דוברי רוסית.

 

יצחק אהרונוביץ' בן 55 מאבן יהודה, הוא מהפנים היותר מוכרות ברשימה. מי שהוצב במקום השמיני ב"ישראל ביתנו" מביא עמו עבר ביטחוני עשיר, לאחר שכיהן כסמפכ"ל המשטרה, מפקד משמר הגבול, מפקד מחוז ש"י, מפקד מחוז הדרום ונציג המשטרה בארצות הברית. 

 

את העשירייה הראשונה סוגרים שני צעירים. רוברט איליטוב בן 34 מנתניה, מכהן למרות גילו הצעיר בתפקיד סגן ראש העיר וכיו"ר ועדת הקליטה העירונית. אחריו, במקום העשירי, אלכס מילר בן 28 מראשון לציון, בעבר סגן יו"ר אגודת הסטודנטים הארצית ויו"ר מטה הצעירים של המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בראש הנבחרת. ליברמן
צילום: עמית שאבי
חברת כנסת טרייה. טרטמן
צילום: עמית שאבי
צילום: גבי מנשה
חבר כנסת ותיק. שטרן
צילום: גבי מנשה
צילום: אלעד גרשגורן
חיזוק מהשב"כ. חסון
צילום: אלעד גרשגורן
"גדי סוקניק של ערוץ 9". שגאל
עבר ביטחוני עשיר. אהרונוביץ'
מומלצים