שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רייס: האחריות על כלא יריחו היתה של הרשות

  מזכירת המדינה התייחסה בביקורה באוסטרליה לפעולת צה"ל ביריחו ואמרה: "הבהרנו לרשות עוד ב-8 במרס שהסוהרים שלנו יעזבו אם הרשות לא תתגבר את האבטחה". היא קראה לישראל ולפלסטינים לנהוג באיפוק. כמו כן היא התייחסה לנושא האיראני וכינתה את טהרן "הבנקאית המרכזית של הטרור"

  מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליסה רייס, התייחסה הלילה (ה') לראשונה לפעולת צה"ל בכלא ביריחו ואמרה כי ארה"ב הבהירה לרשות ב-8 במרס שהסוהרים האמריקנים יעזבו את המקום אם לא תתוגבר האבטחה שניתנה להם.

   

  "הסכמנו לסייע בכלא, אולם האחריות על אבטחת המקום הייתה כולה של הפלסטינים", אמרה רייס, המבקרת באוסטרליה. היא קראה לישראל ולפלסטינים לנהוג באיפוק בעקבות האירוע.

   

  רייס גם תקפה את קשריה של איראן עם ארגוני טרור ברחבי העולם. "איראן היא ה'בנקאית הראשית' של הטרור", אמרה רייס, בהתייחסה למימון שמעניקה איראן לארגוני טרור ולתמיכה הפומבית שהיא מגלה כלפיהם.

   

  בתום פגישה עם שר החוץ האוסטרלי, אלכסנדר דונר, התייחסה רייס גם למשבר סביב תוכנית הגרעין האיראנית, והפצירה בטהרן לחדש את השיחות בנושא.

   

  "אני משוכנעת שמועצת הביטחון של האו"ם תמצא דרך להביע את רצונה כי איראן תשוב לשולחן המשא ומתן", אמרה רייס.  חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם התכנסו השבוע בנסיון אחרון לגבש הצעת פשרה בנושא הגרעין האיראני לפני כינוסה של המועצה.

   

  אתמול פורסמה טיוטת הצעת החלטה בריטית-צרפתית בנושא, שהופצה בקרב 15 חברות מועצת הביטחון של האו"ם. על פי ההצעה תקרא המועצה לטהרן להקפיא את כל הפעילות הקשורה להעשרת האורניום בתוך 14 ימים.

   

  המועצה צפויה להתכנס ביום שישי הקרוב ואם עד אז לא יסכימו חברותיה על נוסח הצעה שיאומץ על ידי המועצה כהחלטה רשמית, ייתכן כי מדינות המערב יעלו להצבעה הצעה משלהן.

   

  רייס הגיעה לביקור בן שלושה ימים באוסטרליה, במהלכו תיפגש גם עם ראש הממשלה האוסטרלי, ג'ון האוורד ובכירים נוספים בממשל. היא צפויה לדון עמם במצב בעיראק, לאחר שמוקדם יותר העריכה כי ממשלה עיראקית יציבה תקום במדינה בתקופה הקרובה.

   

  "יש סיכוי טוב שהעם העיראקי, בסיוע של כוחות הקואליציה, יצליח לבנות יסודות של מדינה יציבה ובטוחה בתוך כשנתיים", אמרה רייס. היא הוסיפה כי הכוחות הזרים יהיו מוכנים לצאת מהמדינה לאחר שהצבא העיראקי יוכיח כי הוא מסוגל לדאוג בעצמו לביטחון בעיראק.


  פורסם לראשונה 16/03/2006 04:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים