שתף קטע נבחר

האם הרב אלישיב דחה משלוח מנות של הרב מצגר?

הרב הראשי מצגר הגיע לבית מי שנחשב בעבר לפטרונו, הרב אלישיב, וביקש לתת לו משלוח מנות. על מה שהתרחש מכאן והלאה יש גרסאות סותרות: לדברי חלק מהנוכחים הרב אלישיב דחה את משלוח המנות של הרב מצגר ואמר "תרים ותיקח את זה חזרה". ואילו לרב מצגר גרסה שונה לחלוטין: "הרב אלישיב קיבל אותי באהדה רבה, והמשלוח דווקא התקבל"

קרע בין מנהיג הזרם הליטאי, הרב שלום יוסף אלישיב, לבין הרב הראשי האשכנזי הרב יונה מצגר?

 

הרב אלישיב נחשב בעבר לפטרונו של הרב מצגר והוא זה שהביא לבחירתו לתפקיד הרב הראשי. אתמול (ד'), כמדי שנה, כאשר הרב אלישיב הגיע לבית חתנו וקיבל קהל לרגל חג הפורים, הגיע גם הרב מצגר. כמנהג המסורת הוא הביא עימו משלוח מנות - על מה שהתרחש מכאן והלאה יש גרסאות סותרות. 

 

עדים שנכחו במקום תיארו אירוע מביך ביותר עבור הרב מצגר. לדבריהם, הוא הגיש לרב אלישיב את משלוח המנות, אך הרב אלישיב הפתיע ואמר "תרים ותיקח את זה חזרה".

 

הרב אלישיב נחשב לפטרונו של הרב מצגר ותמיכתו הפומבית בו היא שהביאה לבחירתו של מצגר לתפקיד הרב הראשי, אלא שבחצי השנה האחרונה נוצר נתק בין השניים. בחצרו של הרב אלישיב מאשימים את מצגר כי אינו שומע יותר להנחיותיו של הרב אלישיב בשורה של נושאים משמעותיים הקשורים לשירותי הדת ולמועצה הדתית בירושלים.

 

"הרב מצגר משקיע יותר בנסיעות לחו"ל מאשר משקיע בטיפול בשירותי הדת", אומרים גורמים בבית הרב אלישיב.

 

גירסת הרב מצגר שונה בתכלית. הרב מצגר אמר למקורביו: "לא היה ולא נברא. אין קמצוץ של קרע ביני לבין הרב אלישיב, נהפוך הוא. הרב אלישיב קיבל אותי בחמימות ובאהדה רבה, הוא הפסיק לימוד גמרא כדי לקבל אותי ואף הציע לי לשבת לידו. ידוע כי הרב אלישיב לא מקבל משלוחי מנות ודווקא במקרה שלי, ביתו כן קיבלה את המשלוח".

 

מקורביו של מצגר הוסיפו ש"למישהו יש אינטרס לסכסך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב אלישיב. "תרים ותקח"
צילום: זום 77
הרב מצגר. "לא היה ולא נברא"
צילום: לע"מ
מומלצים