שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני: מי אחראי למעמדו של אבו מאזן? הוא עצמו
  שרת החוץ מתחה ביקורת על יו"ר הרשות בעקבות התקפתו על ישראל לאחר הפעולה ביריחו: "מי שאחראי למעמדו של אבו מאזן הוא אבו מאזן עצמו. לא תמיד מעמדו תלוי בישראל, מעמדו תלוי במעשיו או במחדליו. הקונספט הפלסטיני הקלאסי הוא להאשים את ישראל"

  "מי שאחראי למעמדו של אבו מאזן הוא אבו מאזן עצמו. לא תמיד מעמדו תלוי בישראל. מעמדו תלוי במעשיו או במחדליו". כך אמרה היום (ה') שרת החוץ ציפי לבני.

   

  שרת החוץ נשאלה על ידי כתבים האם פעולת צה"ל ביריחו החלישה את מעמדו של יו"ר הרשות, כפי שטענו בין השאר עיתונים רבים בעולם הערבי. ברשות

  האשימו אתמול את ישראל בניסיון לבצע "חיסול פוליטי" לאבו מאזן. מקור פלסטיני בכיר אמר ל-ynet, שבישראל ידעו לפני יציאת הכוחות למבצע, שפעולה כזו תפגע קשות באבו מאזן, תשפיע על דעת הקהל הפלסטינית ותקשה עליו לנהל משא ומתן מדיני עם ישראל.

   

  בהקשר זה אמרה לבני בין היתר כי מה שהחליש את אבו מאזן הוא "העובדה המצערת" שהוא לא נענה לקריאות הבריטים והאמריקנים, שביקשו להבטיח את שלומם של חיי הפקחים.

   

  "הבריטים התריעו שהם עומדים לעזוב והודיעו לו על כך אך הוא לא עשה דבר. במועד הקובע הוא מצא את עצמו בווינה, קרא לקהילה הבינלאומית להתערב והאשים את ישראל. הקונספט הפלסטיני הקלאסי הוא להאשים את ישראל וישראל לא צריכה לענות להאשמות הללו".

   

  כשנשאלה השרה האם התזמון בו יצאו הפקחים שבועיים לפני הבחירות בישראל הוא מקרי היא אמרה: "זו החלטה של הבריטים והאמריקנים וזה היה תלוי ביחסים שלהם הם הפלסטינים. הפלסטינים לא קיימו את תנאי ההסכם בכל הקשור לתנאים בכלא ובעקבות ההבנה של הבריטים והאמריקנים אחרי עליית החמאס כי לא ניתן עוד לערוב לחיי האזרחים שנמצאים כאן הם החליטו לעזוב", היא אמרה. היא שללה את האפשרות לתיאום מוקדם בין ישראל לבין בריטניה וארה"ב.

   

  "שמחה שהתחילו הבחירות"

   

  לבני שוחחה עם עיתונאים במסגרת שיחת ועידה שקיימה עם מספר נציגויות ישראל בהן החלה ההצבעה לכנסת. ההצבעה נפחתה הלילה בחצות שעון ישראל בקנברה שבאוסטרליה וצפויה להסתיים הלילה עם סגירת הקלפיות בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו.

   

  "אני מודה שאני די שמחה שסוף סוף התחילו הבחירות. גם חלק ממי שחי כאן היה רוצה להיות אחרי מערכת הבחירות שמסעירה את המדינה בתקופה האחרונה. אני רואה חשיבות רבה במתן הזכות לשליחי המדינה להצביע", אמרה לבני.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  לבני. "מעמדו תלוי במחדליו"
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: רויטרס
  אבו מאזן. "היה בוינה"
  צילום: רויטרס
  מומלצים