שתף קטע נבחר

ח"כ יאיר פרץ: "דמי נשפך בחוצות העיר"

חבר הכנסת הודה בעבירה של קבלת דבר במירמה, כאשר הגיש עבודת גמר שלא הכין. היום ביקש מבית המשפט שלא להרשיעו, בשל החרטה העמוקה שהוא חש. "מאז שנפתחה הפרשה, הדם שלי ושל משפחתי נשפך בחוצות העיר". גזר הדין יינתן בשבוע הבא

חבר הכנסת יאיר פרץ (ש"ס), שהודה בהגשת עבודה אקדמית שלא הכין בעצמו, הביע היום (ה') חרטה על מעשיו בדיון בבית משפט השלום בתל אביב. פרץ ביקש מבית המשפט שלא להרשיעו. "באתי להביע חרטה, עשיתי מעשה של שטות לפני שמונה שנים, מאז שנפתחה הפרשה הזאת הדם שלי ושל משפחתי נשפך בחוצות העיר", אמר.

 

עורך דינו של פרץ, יהודה ויינשטיין, ביקש מבית המשפט שלא להרשיע את פרץ. עם זאת תסקיר המבחן אשר נערך לפרץ לא המליץ על אי הרשעה. עורך הדין תקף את הפרקליטות ואמר שבתחילה הואשם פרץ בעבירות חמורות הרבה יותר, אשר היועץ המשפטי לממשלה החליט למחוק אותן, מכיוון ש"לא היו להן לא ידיים ולא רגליים". עורך הדין הוסיף  שפרץ אינו מתייחס בקלות ראש לעבירה שעבר, זאת בעקבות טענת הפרקליטות שחרטתו אינה כנה. ויינשטיין: "יש לקחת את העבירה שלו בפרופורציה. הנזק הציבורי שנגרם לו הוא בעל ערך בל ישוער".

 

נציגי הפרקליטות טענו שפרץ העתיק למעשה תשע עבודות, אותן הגיש מוכנות. בפרקליטות  הוסיפו שיש חשיבות בהרשעתו של פרץ, בשל הצורך לשגר מסר ציבורי כדי לייצג את האינטרס הציבורי. כמו כן טענו כי יש להרשיע את פרץ ככל נאשם אחר.

 

לפני ארבעה חודשים הודה פרץ במסגרת עסקת טיעון בעבירה של קבלת דבר במרמה, בכך שהגיש למכללת ברלינגטון עבודת גמר שאותה כלל לא כתב. בתמורה להודאתו, נמחק מכתב האישום המקורי סעיף אישום לפיו הוא ניסה לקבל תעודות אקדמיות מאוניברסיטת בר אילן מבלי ללמוד.בתגובה להחלטה אמר פרץ: "90 אחוזים מהאנשים מעתיקים בבחינות כפי שאני עשיתי".

 

בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט העיד המשורר העיוור ארז ביטון וסיפר כי לא פעם התפעם מהמחויבות של פרץ למעשי חסד. לדבריו, הוא יזם מפגש של מאות עיוורים בבית הנשיא בחנוכה, יזם התחלה של חוק לעיוורים ופעולות נוספות: "מדובר בבן אדם שאני קורא לו בליבי 'העובד הסוציאלי של הכנסת'. הוא עושה את הדברים בגובה העיניים, דברים שלא הגיעו לידיעת התקשורת".

 

בעקבות הפרשה, נדחק לאחרונה פרץ ברשימת ש"ס לכנסת רק למקום ה-14, הנחשב בלתי ריאלי. גזר הדין במשפטו של פרץ יינתן בשבוע הבא. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מתחרט. פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים