שתף קטע נבחר

האם פרץ הפנים את ההפסד?

"עמיר שינה את הטון", אומרים ל-ynet בכירים בעבודה. "הוא רומז בעדינות שצריך להלחם על המקום השני. אפשר להבין את זה מדבריו". שבוע וקצת לבחירות, האם בעבודה מתחילים לעכל תבוסה צפויה?

ימים אחדים לאחר שנזף בבכירי מפלגתו על שאמרו בכלי התקשורת שונים כי הגיע הזמן לשנות את המסר של קמפיין הבחירות ולהילחם על המקום השני, אומרים הלילה (יום ו') גורמים בכירים במפלגת העבודה ל-ynet: "עמיר פרץ שינה לאחרונה את הטון. הוא אמנם לא אומר את זה באופן מפורש, אבל הוא רומז בעדינות שצריך להלחם על המקום השני. אפשר להבין את זה מדבריו". לדברי הבכירים, פרץ הבין כנראה כי העבודה לא תרכיב את הממשלה הבאה.

 

 

הבכירים מסבירים כי המסר של מפלגת העבודה ושל עמיר פרץ, לפיו קיימת סכנה שתוקם לאחר הבחירות ממשלת ימין של קדימה, הליכוד וישראל ביתנו, הוא השינוי המהותי בדברים של עמיר. "כשיושב ראש מפלגת העבודה מדבר על כך שיש סכנה שהמפלגה שלו לא תהיה בממשלה, כי יהיו מפלגות אחרות, זה רמז שהוא משדר בתת מודע לאנשים שהעבודה לא תהיה הראשונה, ושהוא לא ירכיב את הממשלה", הם אומרים.

 

"אנחנו מבינים את זה היטב במפלגה, וזה נקלט. הטון של לא לדבר על היותנו מספר שתיים השתנה, והוא מזהיר מפני אפשרות של קואליציה ימנית. בתת המודע משתמע כי יש שינוי, ויש ריכוך בעמדתו של עמיר, שעד עכשיו התנגד באופן נחרץ למסר הזה", מוסיפים הבכירים.

 

בעבודה ממשיכים, בתוך כך, להזהיר מפני האפשרות שמפלגתו של אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו, תצורף לקואליציה העתידית. "צריך לבדוק טוב את הקשר שיש לליברמן עם אהוד אולמרט. יש שם קשר חברי ארוך שנים, והם מחוברים בהרבה דרכים", הם משגרים מסר מאיים.

 

לעומת זאת, בכירים במפלגת העבודה הבהירו לפני ימים אחדים כי על אף דבריו של עמיר פרץ, לפיהם העבודה לא תשב באותה הממשלה עם ישראל ביתנו, "הדברים נאמרו רק כדי להרגיע את הבוחרים הערביים. עמדותיו של ליברמן מתונות יחסית, והוא אומר דברים שצריך לבדוק אותם". עם זאת, בעבודה פוסלים גם כעת את האפשרות שתוקם קואליציה עם הליכוד ועם מפלגות הימין, קואליציה שמתוכה תיעדר קדימה.

 

בתוך כך, ביום ראשון יחל בדרום מסע בן שישה ימים בראשותו של עמיר פרץ. מדובר במסע-אוטובוס, שיערך תחת הכותרת "האמת שלי בעבודה". פרץ יסייר בישובים רבים, ויחד עם בכירי מפלגתו יערוך עצרות רחוב "של פעם". בעבודה מבטיחים כי לא יתקיימו כנסים באולמות אירועים או בסניפים של המפלגה, אלא רק בכיכרות הערים ובאזורים פתוחים. בינתיים, בעבודה מעודדים מחלק מהסקרים שפורסמו ביום חמישי, ומציינים: "אנחנו מרגישים שיש חזרה הביתה. מדברים על ארבעים מנדטים לקדימה בסקרים, אבל אנחנו לא רואים בשטח ארבעים מנדטים למפלגה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מתחיל להפנים? פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
עצרות "של פעם". בכירי העבודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים