שתף קטע נבחר

הבטיח להאריך האיבר - ונשלח למאסר לא קצר

אלף דולר - זה מה שדרש סימון סופר מלקוחותיו, על כל סנטימטר נוסף לאורך או לגובה. "כל מה שמעניין אותו זה לגור בדירות פאר וללבוש בגדי מעצבים", נזפה השופטת, שגזרה עליו שנתיים מאסר

שנתיים מאסר בפועל ושנה מאסר על תנאי, נגזרו היום (א') על סימון סופר, שהורשע ב-14 עבירות של קבלת דבר במירמה, 13 עבירות של מעשה פזיזות ורשלנות ועבירות של התחזות. סופר הונה עשרות אנשים שהגיעו אליו לטיפול כדי להאריך את גובהם ולהאריך את איבר המין שלהם, זאת בעקבות פרסומים שלו בעיתונות.

 

סופר, שהיה נשוי בעבר לדוגמנית ג'ין סופר, קיים איתה בעבר ראיונות בתקשורת, שם סיפר על הדרכים בהן הוא מגביה אנשים. סופר נהג להציג את עצמו כרופא, למרות שמעולם לא למד רפואה ולא הוסמך כרופא. כמו כן הוא חילק כרטיסי ביקור בהם היה רשום "קליניקה רפואית" כדי ליצור מצג שווא לפיו מדובר בטיפול רפואי מקצועי. לצורך ביצוע הטיפולים הוא נעזר בעובדים לא מיומנים, ללא כל הכשרה. המטופלים נדרשו לשלם כאלף דולר עבור כל סנטימטר.

 

כאשר המטופלים גילו לאחר התשלום כי הטיפולים שעברו אינם מועילים וביקשו את כספם בחזרה הוא אמר להם כי הם גבהו או שבחלק מן המקרים אמר להם כי לא קיימו את הוראותיו

 

השופטת כתבה בגזר הדין שסופר לא חס על מטופלים. גם כשהגיעו להעיד על דוכן העדים, הוא לא גילה חרטה על מעשיו ולא קיבל עליהם אחריות. "הוא בנה מערך שלם של שקרים ללא מורא ופחד, הציג את עצמו ואת עובדיו כרופאים וטען שמדובר בשיטה רפואית מדעית, למרות שאין לו שמץ של מושג ברפואה. בדרך זו הוא שילשל לכיסו סכומי כסף נכבדים. כל מה שמעניין אותו הוא לגור בדירות פאר וללבוש בגדי מעצבים", כתבה השופטת. עם זאת, התחשבה השופטת בעובדה שאין לו עבר פלילי ושהיום הוא מתגורר עם אמו שמפרנסת אותו.

 

כבר בהכרעת הדין כתבה השופטת, כי קיימת תשתית ראייתית מוצקה להרשעתו של סופר. "הוא פעל תוך התחזות ורשלנות והוציא סכומי כסף גדולים מאנשים קשי יום ומאנשים במצוקה נפשית ופיזית". היא קבעה עוד כי "הוא גרם למטופלים התמימים להאמין בו וניצל את יחסי האמון הללו, כל זאת כשהוא חייב להם נאמנות, הגינות ומסירות".

 

עורך דינו של סופר ביקש מבית המשפט לעכב את ביצוע העונש לצורך הגשת עירעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב. התובע, דניאל בן טולילה, אמר שהוא מרוצה מגזר הדין ושהוא חושב שמדובר בעונש מרתיע. בית המשפט דחה את ביצוע העונש עד לחודש במאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
סנטימטר תמורת אלף דולר (אילוסטרציה)
צילום: עופר מאיר
מומלצים