שתף קטע נבחר

בכירי העבודה בדרום, הפעם בלי עגבניות

שבוע וחצי לפני הבחירות, פצחו במפלגת העבודה במסע בן שבוע בכל רחבי הארץ. במצפה רמון, בדימונה, בבאר שבע ובירוחם קיבלו את פרץ בחום. ליד קברו של בן גוריון הבטיח יו"ר העבודה: "נגמרה תקופת המתנחלים, חוזרים לתקופת המתיישבים"

במפלגת העבודה לא מבזבזים אף רגע, ובניסיון אחרון להגדיל את מספר המנדטים של המפלגה, יצאו היום (א') בכירי המפלגה, ובראשם עמיר פרץ, למסע של שבוע ברחבי הארץ תחת הכותרת "האמת שלי בעבודה". במהלך נאומו של פרץ בפני קהל בשכונה ד' בבאר שבע נותק המיקרופון, אך התברר שהדלק אזל בגנרטור. פרץ הגיב: "זה סימן לניצחון. מי שמנתקים לו מיקרופון מנצח בישראל".

 

הקהל, שמנה כ-150 בני אדם, שרק בוז ליושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, בעת שפרץ הזכיר את שמו. פרץ האשים את נתניהו ש"הוא פוחד לעמוד מול הציבור, ועורך כנסים במקומות סגורים". הקהל שרק בוז גם לשמו של אולמרט.

  

 

את המסע החלו אנשי העבודה במצפה רמון, שם המתינו להם כמה עשרות תושבים, בהם עולים חדשים. פרץ זכה לברכתו של רב העיר, ובנאומו הוא הבטיח פרנסה מכובדת לכל אדם בישראל. "אנחנו נדאג לשכר המינימום ולפנסיה של כל אחד מכם", אמר פרץ לקול תשואות הקהל. "אני מצביעה עמיר פרץ כי אין ברירה", אמרה אחת מתושבות העיר שבאה לראותו

 

צילום וידאו: ירון ברנר

 

ממצפה רמון המשיך האוטובוס לדימונה, שם קיים פרץ כנס בסניף העבודה. נשים רבות, בהן אמהות חד-הוריות, המתינו לפרץ, הרעיפו עליו חיבוקים ונשיקות, וקראו לו להפסיק להבטיח ולהתחיל לקיים.

 

רגע מרגש נרשם כאשר גבר תושב העיר התעקש לשאת כמה מילים, ולהודות לפרץ על שסייע לחולי הגזזת. "אלפי יוצאי מרוקו קיבלו בעזרתך פיצויים על מה שעברו", סיפר האיש בדמעות. "אתה עזרת לנו כשאף אחד אחר לא עזר". פרץ הנרגש ניגש אל האיש, חיבק אותו בחום רב, והבטיח לו להמשיך לסייע.


פרנסה מכובדת לכל אדם בישראל. פרץ בדרום (צילום: ירון ברנר)

 

בתום הכנס בסניף, יצאו בכירי העבודה למרכז העיר, עברו בין התושבים ולחצו ידיים. "ראית דבר כזה בדימונה אי פעם?" שאלו אנשיו של פרץ. "אלו אנשי ליכוד, אנשים שהיו זורקים עגבניות על מי שהיה מגיע לכאן". פרץ עצמו נראה מרוצה מן המעמד, וסיפר כי בבחירות 92', הוא הגיע אל הכיכר הזו, כיכר המשרוקיות שמה. "פה החל המהפך של 92'", סיפר לכתבים בגאווה.

 

המסע של פרץ וחבריו, בהם יולי תמיר, איתן כבל, יצחק הרצוג, אבישי ברוורמן, קולט אביטל ואחרים, עצר, בדרכו לקבר דוד בן גוריון בשדה בוקר, גם בירוחם. שם, בפתח בניין המועצה, קיבל את פניהם עמרם מצנע, בעצמו יושב ראש העבודה בעבר. לאחר כמה מילות נימוסים והבטחות רגילות לחסל את העוני ולפתח את הנגב.


"נגמרה תקופת המתנחלים". מעל קברו של בן גוריון (צילום: ירון ברנר)

 

בקבר של בן גוריון החליט פרץ לספק כמה כותרות. "נגרמה תקופת המתנחלים, חוזרים לתקופת המתיישבים", הצהיר והבהיר שההתנחלויות יפונו בצורה מסודרת, והמתיישבים "ידעו כי בכל מקום בו יתיישבו ,אף אחד לא יזיז אותם לעולם". בשיחה עם כתבים התחייב פרץ כי "על הנושאים החברתיים תקום או תיפול הקואליציה הבאה. שכר המינימום זה הקו האדום שלו".

 

בסך הכך, בכירי מפלגת העבודה מעודדים מקבלת הפנים שהם זכו לה ברחבי הדרום, ומאמינים כי ב-28 במרס, המציאות תטפח על פניהם של הסוקרים. "תהיה הפתעה גדולה", הבטיח גם פרץ. "הכל עוד אפשרי". בימים הקרובים ימשיכו פרץ ובכירי העבודה לחרוש את הארץ, לפגוש תושבים, בתקווה כי המפגש הבלתי אמצעי עם הבוחרים, מסגרת בה מצליח פרץ לשנות את דעתם של אנשיו אודותיו, ישנה את התמונה, גם בסקרים וגם ביום האחרון והחשוב: ביום הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עדיין אופטימי. פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
הרבה חיבוקים ונשיקות
צילום: ירון ברנר
מומלצים