שתף קטע נבחר

המבקר בודק מינויים במשרד התמ"ת בתקופת אולמרט

במוקד הבדיקה: מינויים שנעשו ברשות לעסקים קטנים, בין השאר בתקופה שבה כיהן אהוד אולמרט כשר התמ"ת. משרד מבקר המדינה הודיע שתוצאות הביקורת יפורסמו בדו"ח נפרד

מבקר המדינה יבדוק מינויים שנעשו ברשות לעסקים קטנים, בין השאר בתקופה שבה אהוד אולמרט כיהן כשר התעשייה והמסחר. הרשות פועלת במשרד התמ"ת.

 

ממשרד המבקר נמסר שהביקורת טרם הושלמה וכשתושלם היא תפורסם בדו"ח נפרד. במשרד המבקר סירבו להתייחס למועד הפרסום ולשאלה אם הדו"ח יפורסם עוד לפני הבחירות ב-28 במרס או לאחריהן. העיתונאי יואב יצחק פרסם היום שהביקורת תתייחס למעשיו של מנכ"ל המשרד, רענן דינור, ואל שולה זקן, כמוציאים לפועל של אותם מינויים שבוצעו באופן פסול לכאורה.

 

בלשכת ראש הממשלה אומרים ש"לא נעשו מינויים פוליטיים במשרד התמ"ת. מדובר בתלונה של ועד העובדים על מינויים ברשות לעסקים הקטנים. מינויים אלה הינם מינויים ראויים, שברוב רובם של המקרים אין להם ולא הייתה להם זיקה פוליטית מעולם". במשרד ראש הממשלה הרימו גבה ותמהו על חשיפת פרטים מטיוטת דו"ח מבקר המדינה שטרם פורסם, זאת בניגוד לחוק מבקר המדינה הקובע את מועד הפרסום כמועד שבו יראו הדברים אור.

 

מקורבי אולמרט מסרו בתגובה לפרסום שמדובר בטענות שווא. "זה עוד קשקוש מקושקש". מדובר גם על פי הידיעה המקורית ב-36 מינויים, מתוכם 33 מינויים פנימיים בתוך המשרד. לאולמרט, כך אומרים מקורביו, לא היה קשר אליהם. "מדובר בסכסוך של הוועד המקומי ואין בכך דבר מעבר לזה".

 

משרד מבקר המדינה בחן באחרונה גם את רכישת בית משפחת אולמרט ברחוב כרמיה 8 בירושלים. הטענה נבדקה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אשר החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית בסוגיה זאת. על-פי החשד הראשוני, שעלה בתחקיר העיתונאי יואב יצחק, אולמרט רכש את הבית בעלויות מוזלות. זאת בתמורה לזירוז מתן אישור בנייה בבתים לשימור במושבה הגרמנית בירושלים. 

 

בתום הבדיקה, הודיע המבקר ש"ערך מכירת הנכס ודמי השכירות עומדים במבחן הסבירות". חוות הדעת בפרשת הבית כוללת שמונה עמודים. במרכזה דו"ח של שמאית עצמאית ששכר מבקר המדינה, כדי להעריך את שווי הבית של אהוד ועליזה אולמרט בשכונת קטמון הישנה בירושלים ואת סבירות המכירה ועיסקת ההשכרה שנחתמה בינו לבין חברה בבעלות משפחת אברהם מארה"ב, באמצעות חברה הרשומה באיי הבתולה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האם אולמרט היה מעורב?
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
מיכה לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים