שתף קטע נבחר

הגימלאים מנסים לצוד את הפתק הלבן

מפלגת הגימלאים פונה לצעירים עם טקטיקה מקורית בתקווה לעבור את אחוז החסימה. התייאשתם מהמפלגות הרגילות ואתם עדיין רוצים להיכנס לסטטיסטיקה? רפי איתן מציע: "שימו פתק זך". וגם: ההתרגשות במטה הצעירים של הגמלאים אחרי שאחוז החסימה נשבר באוניברסיטת ת"א

"מכל מצביעי הפתק הלבן, אותם אלו שלא רוצים להצביע אך להיכנס לסטטיסטיקת ההצבעה, אני מבקש: במקום פתק לבן - הצביעו עבור הגמלאים. כך תתנו יד לנושא חיובי, בונה ומייצר דמוקרטיה אמיתית". את הבקשה המעט חריגה הזו מפנה הערב (יום ב') יו"ר מפלגת הגימלאים, רפי איתן, לכל אלה שנואשו מהיצע המפלגות השגרתי, ומבקשים למחות בפתק לבן.

 

כדי לצוד את הקולות הלבנים השיק המטה הצעיר של מפלגת הגמלאים קמפיין אינטרנטי חדש הקורא לצעירים השוקלים לשים פתק לבן בקלפי כהצבעת מחאה "לשים בקלפי פתק זך" - סימנה של מפלגת הגמלאים.

 

 

הקמפיין המיוחד, שיופץ באמצעות הדואר האלקטרוני, פונה לקהל הצעיר שמביע אכזבה מהמפלגות הגדולות ורואה בבחירות הזדמנות להצבעת מחאה. "אנחנו נהיה נאמנים לדרכנו", מבטיח איתן. "בישיבתנו בכנסת נרכז את מאמצינו בנושא הגימלאים ונשתדל עד כמה שזה אפשרי שלא לסטות מזה".

 

בסקרים האחרונים שבחנו אילו מפלגות קרובות לחציית אחוז החסימה, בלטה מפלגת הגימלאים בקרב המפלגות הקטנות. איתן משוכנע שמפלגתו תפתיע. "אנחנו נהיה המפץ הקטן של הבחירות. יש לנו הפתעות בלתי רגילות בכל יום. למשל, כרגע קבלתי צלצול מפרופסור בכיר מאוניברסיטת ירושלים שאמר לי שהוא ומשפחתו וקבוצת חברים שלו מתכוונים להצביע עבורי. הפתעות לכל אורך הדרך".

 

יו"ר המפלגה מספר על אהדה גם משכבות שלא נכללות בקטגוריית הגימלאים. "אנחנו מקבלים איתותים משכבות רבות של הציבור, גם בגיל וגם מאזור המגורים. גם מהמרכז וגם מהפריפריה. למשל, הגיעה אלנו מיוזמתה משלחת מקריית שמונה וביקשה חומר על מנת להפיץ בין הגימלאים בקריית שמונה".

 

והצעירים? איתן סופר אותם בפנים ומתרגש: "היום באוניברסיטת תל אביב קיבלנו שלושה מנדטים. רבע מהמתנדבים שלנו עד כה ליום הבחירות אינם גמלאים. בערך 100".

 

במטה הצעירים של מפלגת הגמלאים ההתרגשות גדולה, במיוחד נוכח שלושת המנדטים שקיבלו באוניברסיטת תל אביב. "התמיכה במפלגת הגמלאים הולכת וגוברת", הם אומרים. "כבר ברור שהיא תיכנס לכנסת, אבל ככל שנשיג יותר קולות – השפעתנו תגבר. בנוסף לתמיכת הגימלאים, אנחנו זוכים לתמיכה של צעירים רבים – מה שבא לידי ביטוי גם בסקרים וגם בבחירות, באוניברסיטה. אנחנו קוראים לצעירים, שמאסו במפלגות הגדולות, להצביע עבור מפלגת הגמלאים – למען ההורים שלהם, למען הסבא והסבתא וגם כדי להבטיח את העתיד של עצמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פתק זך. איתן
צילום: עופר עמרם
מומלצים