שתף קטע נבחר

5 שנות מאסר ליו"ר דן לשעבר שבעל קטינה

יורם שרעבי ניהל קשר מיני עם נערה בת 13 במשך שלוש שנים וחשף אותה "לצד הזול והמכוער של המין", כפי שנכתב בגזר הדין. במהלך משפטו הוא הקפיד להטיל את האחריות למערכת היחסים על המתלוננת. בנוסף לעונש המאסר נקבע כי במעשיו יש קלון, והוא לא יוכל עוד לכהן בתפקידים ציבוריים

בית-משפט השלום בתל-אביב גזר הבוקר (ג') חמש שנות מאסר בפועל על יורם שרעבי, יו"ר דירקטוריון דן לשעבר, אשר הורשע בביצוע מעשה סדום, מעשה מגונה ובעילת קטינה בת 13 במשך שלוש שנים. בנוסף נגזרו עליו שנה וחצי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי בסך 100 אלף שקל.

 

השופטת גיליה רביד קבעה כי במעשיו של שרעבי יש קלון, עובדה שתמנע ממנו לשאת בעתיד בתפקידים בכירים וציבוריים. עם זאת היא הסכימה

 לבקשת עורך דינו לעכב את ביצוע העונש עד לאחר חג הפסח.

 

שרעבי (55) הורשע בדצמבר 2005. מגזר הדין עולה כי בינו לבין אימה של הקטינה - עובדת לשעבר בדן - התנהלה מערכת חברוּת במשך למעלה מעשרים וכי הוא נחשב כבן בית במשפחה. הקטינה, כיום בת 22, ראתה בשרעבי דמות נערצת בעלת עוצמה, מעין דוד אהוב אשר אליו ניתן לפנות בעת צרה כדי לקבל עצה. במשך הזמן הפכה הידידות בינו לבין המתלוננת - שהייתה בת 13 באותה תקופה - לקשר אינטימי מיני במהלכו התאהבה בו.

 

מערכת היחסים בין השניים, נכתב בגזר הדין, השתלטה על חייה של המתלוננת ובשלוש השנים הבאות, במקום לחיות כנערה רגילה המבלה עם חבריה, היא בילתה עם שרעבי במסעדות, דירות מסתור ובתי מלון, לשם לקח אותה ביוזמתו.

 

באותם מקומות, "לא רק שנחשפה לפעילות מינית שלא תאמה את גילה, אלא שהיא נחשפה לצד הזול והמכוער של המין. הנאשם ניתק את המתלוננת מבית ספרה ומבני משפחתה ובמקום לגשר בינה ובין הוריה כפי שהתיימר לעשות, הוא גרם לערעור היחסים ולשיבושם על ידי מסכת שקרים ומניפולציות".

 

השופטת רביד הוסיפה כי שרעבי הטיל על הנערה את האחריות למערכת היחסים והציג עצמו כמי שהובל על ידה, זאת למרות שמדובר באדם דומיננטי אשר הגיע לעמדות כח.  לאורך כל המשפט, ציינה רביד, לא הפגין שרעבי כלפי המתלוננת אמפתיה כלשהי, לא הכיר באשמתו ואחריותו ואף הכפיש אותה.

 

המתלוננת עצמה הגיעה היום לבית המשפט כשהיא מלווה בבני משפחתה אך סירבה לשוחח עם נציגי התקשורת, למרות הגיבוי המלא שקיבלה מבית המשפט בנוגע לגירסתה. שרעבי סירב אף הוא להגיב על גזר הדין ועורך דינו אמר כי ככל הנראה יגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרעבי. "מסכת שקרים ומניפלוציות"
מומלצים