שתף קטע נבחר

נתניהו: החמאס - גידול ממאיר שצריך לעקור

"למי שבוחר להכחיד יהודים - לא מושיטים את הלחי השנייה". במאמץ של הרגע האחרון, ניסה נתניהו לשכנע בוחרים שלא אהבו את מדיניותו הכלכלית: "היינו צריכים לעשות את זה כדי להציל את המדינה"

"יש כאלו שאומרים שהחמאס ועלייתו לא מהווים איום אסטרטגי, אבל כל אחד שמבין קצת מההיסטוריה וקצת מההווה מבין שזה סיכון עצום, גידול ממאיר שמתפשט, וככזה צריך לעקרו". כך אמר היום (ג') יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, במסגרת כנס ירושלים. נתניהו הוסיף ש"למי שבוחר להכחיד יהודים לא מושטים את הלחי השנייה. היום אנחנו מסוגלים להחזיר ביטחון ולמנוע הקמת מדינת חמאס נוספת, אבל מחר זה יהיה מאוד קשה. הנסיגה שמתכננת קדימה היא נסיגת חינם ולא ניתן יד לאותה נסיגה".

 

 

נתניהו, שהמשיך באזהרותיו, אמר: "אנחנו נמצאים יומיים אחרי שהוקמה ממשלת חמאס, אירוע שלא הובן דיו על המשמעות שלו לגבינו ולגבי העולם כולו. החמאס מדבר על השמדת ישראל והמשך הטרור". לדברי נתניהו, רק ישראל ביצעה ויתורים ואילו הרשות הפלסטינית לא עשתה צעדים למען השלום. "יצאנו מגוש קטיף ומה היתה התוצאה? פינינו ישובים, האם הפלסטינים והחמאס בראשם עשו לנו מחוות שלום? האם הוקמו מסעדות דגים באותם ישובים, ויהודים הוזמנו לשותפות, תיירות? - ודאי שלא", אמר נתניהו.

 

לדברי נתניהו, מאז ההתנתקות, נורו לעבר ישראל מאות רקטות קסאם והשלום לא נראה באופק. "עקרנו יהודים וקיבלנו קסאמים. מאז היציאה שלנו מעזה נורו 400 רקטות. אחרי הניסוי המדעי הזה, אפשר היה לצפות להבנה פשוטה. היינו מצפים מממשלה שפויה ואחראית שתאמר עד כאן, לא נמסור יותר. אבל הנה קורה ההפך הגמור, הם אומרים שצריך לתת 95 אחוזים מיהודה ושומרון לחמאס וזה יביא לשלום, ביטחון ויציבות. זאת חבילת הבשר שצריכה להשביע את האריה, אבל הוא לא ישנה את מנהגו, הוא שוחר לטרף ואנחנו נהיה הראשונים. את האריה הזה צריך ואפשר לעצור", ציין נתניהו.

 

בהמשך הדברים פרש נתניהו את משנתו הביטחונית. "אנחנו צריכים לבצר את אחיזתנו בבקעה ובמדבר יהודה, לדחוף את הגדר ממערב למזרח, להרחיק אותה מיעדים אסטרטגיים כמו שדה התעופה בן גוריון, כביש ירושלים תל אביב, וכביש 443. צריכים להקים חומת הגנה ביטחונית, מדינית וכלכלית. שאני אומר מדינית, אני מתכוון ללחץ בלתי פוסק על החמאס והממשלות השונות, לא לתת להם סיוע כלשהו למנגנון הממשל החמאסי. זו ממשלה נלוות לאיראן ואי אפשר לעשות זאת אם אתה בעצמך לא משוכנע והמדיניות של הממשלה היא רופסת ומגמגמת. יש לשפר את דעת הקהל בארה"ב, אצל היהודים והלא יהודים כאחד", אמר.

 

לגבי המצב הכלכלי, והחשש של מצביעים רבים מלשים פתק של הליכוד בקלפי, בשל מדיניותה הכלכלית של נתניהו, הוא אמר: "כשנכנסתי למשרד האוצר ופתחתי את הקופה ראיתי בור ענק. הפנסיות היו ללא כיסוי, האבטלה הרקיעה שחקים, אנחנו היינו קרובים מאוד לקריסת המערכת הבנקאית. יכולתי לא לקבל עליי את התפקיד או לא לעשות כלום והייתי מאוד פופולארי. היה קשה אבל היינו חייבים, היינו צריכים לעשות את הצעד בכדי להציל את המדינה, ולמי שיש כעסים, אני אומר 'באנו להציל אותך והיום צריך להציל את המדינה'", סיכם נתניהו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מזהיר. נתניהו
צילום: איי אף פי
מומלצים