שתף קטע נבחר

ישי ל-ynet: אולמרט לא יבצע עוד התנתקות

"אנחנו שואפים להיות בממשלה ולהחזיר עטרה ליושנה", אומר יו"ר ש"ס בראיון ל-ynet ובאותה נשימה מבטיח כי אהוד אולמרט - לא יבצע עוד נסיגה. הוא מבהיר על אילו משרדי ממשלה ייאבק, ולא חוזר בו מהביטויים על ההומוסקסואליים - "דיברתי עליהם מתוך חמלה וכאב"

האם הוא יודע משהו שאנחנו לא יודעים? "אולמרט לא יבצע התנתקות נוספת", כך מבטיח יו"ר ש"ס, אלי ישי, בראיון מיוחד ל-ynet. ככל שמתקרב יום הבחירות נדמה כי גם ישי הצטרף לשורת הפוליטיקאים שמעדיפים לטשטש מסרים במקום לחדד אותם. 

 

ישי סירב לתת מענה לשאלה אם ייתן ידו לקואליציה של הימין, והאם ש"ס תיכנס לקואליציה שתבצע התנתקות.  

 

צילום וידאו: מיכה דומן

 

"אנחנו שואפים להיות בממשלה ולהחזיר עטרה ליושנה. אולמרט לא יעשה התנתקות נוספת אבל בוא נראה מי ירכיב את הממשלה אחרי 28 במרס. ראינו בעבר הרבה הצהרות ויום לאחר מכן הן שונו", הסביר ישי. הוא הדגיש: "לא נשב בממשלה שלא תכבד את העקרונות שלנו. אנחנו רוצים קווי יסוד, סטטוס קוו, מסורת יהודית. אני מקווה שש"ס תהווה לשון מאזניים בממשלה, ותכריע איך תיראה מדינת היהודים בשנים הבאות".

 

בשבוע שעבר פורסם, כי אנשי ש"ס אמנם נפגשו עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אבל גם כי ישי עומד בקשר עם ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, וכי תוכנית הנסיגה - "ההתכנסות" שהציג אולמרט קודם לכן, לא פגעה בתוכניות לשיתוף פעולה עתידי. במערכת הפוליטית בטוחים, שברית נרקמה כבר בין אולמרט לישי. זאת לאחר שבעבר אולמרט היה זה שהשאיר את ש"ס מחוץ לממשלת שרון, וכעת מפחד ישי לחזור על טראומת שלוש שנות הקיפאון בספסלי האופוזיציה. כמו כן הניחו כי זו הסיבה לכך שש"ס לא תוקפת את קדימה. קמפיין המפלגה הבליט דווקא את מגרעות הליכוד.

 

ובאלו משרדי ממשלה חשקה נפשם של אנשי ש"ס? ישי הסביר כי הוא רואה חשיבות רבה באיושם של משרד הפנים, משרד העבודה והרווחה, משרד הבריאות וכן משרד השיכון. הוא הדגיש כי המטרה היא להיטיב "עם כל עם ישראל", ולא רק עם מצביעי ש"ס.

 

ישי לא חזר בו מדבריו, לפיהם ההומוסקסואלים הם אנשים חולים. "אני אומר את הדברים מתוך חמלה וכאב. עדיין האנציקלופדיה מגדירה אותם ואת הבעיה כסטייה, לא אני הגדרתי אותם כך", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ישי. בקואליציה, בלי נסיגות
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה. שפה גבוהה
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
אולמרט. לא יבצע נסיגה
צילום: רויטרס
מומלצים