שתף קטע נבחר

העבודה זכתה בבחירות דמה באונ' בן-גוריון

1,500 סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון אמרו את דברם והעניקו למפלגת העבודה את המקום הראשון בבחירות דמה. אחריה מרצ וקדימה. עלה ירוק חילקה גלויות שניתן לפרק ל-24 פילטרים לעישון ג'וינט - וזה אולי מה שמסביר את מיקומה הגבוה, מיד אחרי קדימה

פרופ' אבישי ברוורמן הביא היום (ג') ניצחון למפלגת העבודה במגרש הביתי, בבחירות דמה שנערכו בקרב הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון, ששימש נשיאהּ עד לא מזמן. העבודה זכתה ל-34 מנדטים, מרצ הגיעה למקום השני עם 20 מנדטים, קדימה - 19 מנדטים ועלה ירוק הגיעו למקום הרביעי עם 9. בבחירות דמה שהתקיימו אתמול באוניברסיטת תל-אביב ניצחה מרצ.

 

ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן וגם הירוקים השיגו 7 מנדטים, האיחוד הלאומי-מפד"ל והליכוד קיבלו 6, אחריהן - רע"ם-תע"ל - 5, מפלגתו של עוזי דיין - תפנית - 3, חץ וחד"ש חתמו את הרשימה עם 2 מנדטים. יותר מ-1,500 סטודנטים הצביעו בבחירות מתוך 17 אלף הלומדים באוניברסיטה.  

 

פרופ' ברוורמן היה מרוצה מתוצאות הבחירות וחש ניצחון אישי. דוכנים הוצבו ברחבה המרכזית של האוניברסיטה והסטודנטים קיבלו שעה חופשית כדי לממש את זכותם. קדימה לא טרחה לשלוח נציג מטעמה. ישראל טוויטו ממפלגת לחם עורר מהומה קטנה כשטען שהתבקש לשלם עבור שמירה וניקיון על מנת להופיע באוניברסיטה, "הפכנו עולמות כדי להגיע לבאר שבע ואין לנו אפילו חשבון בנק שממנו אפשר לשלם משהו. למה אנחנו לא יכולים להיות מוצגים גם בפאנל?".

 

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה, תמר שחורי, טענה מנגד שהתשלום בוטל וכי לא התקבלה הודעה שהמפלגה תגיע ולכן לא הוכן לה מושב על הבמה. גם מפלגת עוז לעניים זעמה על כך שלא ניתנה לה האפשרות להביע עמדתה. מנכ"ל המפלגה, שאדי באדיר, התרעם: "יש פה אפליה. רק אנשים מהמפלגות הגדולות זכו לשבת בבמה ולא נותנים הזדמנות לחדשים".

 

הסטודנטים השאננים הקשיבו והצביעו, אך לא בטוח שהצבעתם מייצגת נאמנה את בחירתם בקלפי. אחד הסטודנטים אמר ל-ynet שאם ברוורמן לא היה מייצג את העבודה, הוא היה מצביע למפלגה אחרת. רוב הסטודנטים חשו שקדימה הזניחה אותם משום שלא טרחה להביא נציג, ושילמו על כך בקלפי הסטודנטיאלית.

 

ח"כ אלדד שייצג את האיחוד הלאומי-המפד"ל השווה בין הבחירות שנערכו באוניברסיטת בן-גוריון לאלו שנערכו יום קודם בתל-אביב, "לעומת הביזיון של תל-אביב, פה נתנו לסטודנטים הפסקת לימודים", אמר ל-ynet.  

 

הדוכן הפופולרי ביותר היה זה של עלה ירוק, שם חילקו לסטודנטים גלויות שניתן לפרק ל-24 פילטרים לעישון ג'וינט. הגלויות הללו נחטפו ואזלו תוך זמן קצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
הצביעו לנשיא האונ' לשעבר, אבישי ברוורמן
צילום: אמיר כהן
צילום: אלי אלגרט
יוסי ביילין ייצג את מרצ
צילום: אלי אלגרט
צילום: ירון ברנר
במקום הרביעי, עלה ירוק
צילום: ירון ברנר
מומלצים