שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משעל: אם הכיבוש יימשך, הטרור יחריף
  "כל עוד הכיבוש הישראלי נמשך בפלסטין, וכל עוד מדיניותה של ארצות הברית מוטה, הטרור יתחזק", מבטיח בכיר החמאס, שעסוק בגיוס תרומות למען הפלסטינים. לדבריו, ההתנגדות החמושה - לגטימית. על הדרישה מממשלת החמאס להכיר בישראל, אמר: "לא הגיוני ללחוץ על הקורבן להכיר ברוצחו ובכובשו, מה שנדרש כאן הוא שינוי קיצוני בעמדה הישראלית"

  "ישראל לא תהנה מיציבות כל עוד הכיבוש נמשך, לכן עליה לבחור. זה המסר שעל ישראל להבין. התנגדות חמושה היא לגיטימית, וכל אפשרויות ההתנגדות פתוחות כעת בפני העם הפלסטיני, ובכלל זה החמאס". כך הבהיר הבוקר בכיר החמאס חאלד משעל, שעורך מסע התרמה במדינות ערב בשם ממשלת החמאס.

   

  הוא הגיב לטענות לפיהן ממשלה על טהרת החמאס תיתקל בקשיים גדולים: "אנחנו לא מבודדים. החמאס הוא תנועה שנהנת מתמיכה רחבה של העם ויש לה היכולת לענות על כל התביעות. הצלחנו בעבר ונצליח גם כעת ובעתיד, בעזרת השם. אלו שמייחלים למפלתנו  - יתאכזבו".

   

  משעל הבהיר: "כל עוד הכיבוש הישראלי נמשך בפלסטין, וכל עוד מדיניותה של ארצות הברית מוטה, הטרור כפי שהיא מגדירה אותו, ושהיא כה חוששת ממנו - יחריף. זאת עקב הטעויות של ארצות הברית במדיניות החוץ שלה. למעשה היא רק מוסיפה שמן למדורה".

   

  לדבריו, המסר שהוא רוצה להעביר לנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, הוא כי עליו "להימנע מלהפוך את טעויותיו לגרועות יותר".

   

  הוא אף הודיע כי החמאס דוחה את הלחץ הבינלאומי המופעל עליו להכיר בישראל, עד שישראל תסכים לשנות את עמדתה ביחס לזכויות הפלסטינים. "לא הגיוני ללחוץ על הקורבן להכיר ברוצחו ובכובשו", הדגיש. "מה שנדרש כאן הוא שינוי קיצוני בעמדה הישראלית".

   

  משעל אמר כי כבר הבהיר למנהיגי ערב כי הממשלה בראשות החמאס תזדקק ל-1.75 מילארד דולר לשנה כדי לממש את מטרותיה, וכי הוא בטוח שבכוונתם לסייע לממשלת החמאס בכך. הוא הסביר כי לדעתו "מדינות ערב יסכימו בוועידת חרטום על גובה התרומות שיעבירו לרשות. עד עתה נרשמה התחייבות משביעת רצון, שצריך לתרגם למעשים. אני בטוח כי התמיכה הערבית והאיסלאמית תמלא אחר חלק נרחב מהצרכים של העם הפלסטיני".

   

  איראן כבר הבטיחה כי תסייע לפלסטינים מבחינה כלכלית, אך משעל הסביר כי העם הפלסטיני יעמוד בפני שוקת שבורה במידה ששאר מדינות ערב לא יתגייסו אף הן למטרה זו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  משעל. מגייס תרומות
  צילום: איי אף פי
  צילום: איי פי
  בוש. טעויות על טעויות
  צילום: איי פי
  מומלצים