שתף קטע נבחר

ש"ס נגד בייניש: "העמדנו אותה במקומה"

במפלגה חוגגים את הקרנת הבכורה אמש של תשדיר "גן העדן" שחלקו נפסל תחילה לשידור: "אנחנו שמחים שהשופטת מצאה סולם בגובה המתאים שיוכל להוריד אותה מעץ הפסילות"

"אחרי שהשופטת דורית בייניש אישרה את תשדיר 'גן עדן', הבנו שהיא מבינה רק עוצמה, תוקפנות ושפה קשה". כך אמר היום (ד') בכיר בש"ס, בנוגע לאישור התשדיר השנוי במחלוקת של המפלגה במסגרת תעמולת הבחירות. התשדיר, שמבטיח מקום בגן העדן לכל מי שיבחר ב-28 במרס בש"ס, נפסל בחלקו לפני 11 ימים על ידי בייניש, יושבת ראש ועדת הבחירות המרכזית, ועורר סערה רבה במפלגה.

 

בש"ס סברו תחילה כי כל התשדיר נפסל אולם מאוחר יותר הובהר כי רק הקטע בו מברך הרב עובדיה ב"מי שברך" את בוחרי המפלגה. בייניש קראה לבכירי המפלגה לחזור בהם מההשתלחות החריפה בה ואתמול, לראשונה, עלה לאוויר התשדיר המדובר. אך נראה כי בש"ס לא הפנימו את קריאתה של בייניש לחזור בהם מההשתלחויות.

 

 

"אם לא היינו מקימים סערה ציבורית אחרי פסילת תשדיר 'מי שבירך', סביר להניח שהשופטת הייתה ממשיכה לפסול דברי תורה", הוסיף היום הבכיר. "העמדנו אותה במקומה ולכן אושר תשדיר 'גן עדן'. היו מי שחשבו שיפחידו את ש"ס בכך שיפסלו תשדיר, אך בפועל הפסילה גרמה ליותר מוטיבציה.

 

"'מי שברך' היא ברכה בסיסית שמברכים בה אפילו חולה, ודווקא על זה בחרה בייניש להתעמת איתנו. לעומת זאת אישרה בייניש את תשדיר גן עדן בלי שינויים, כנראה מתוך חשש לסערה ציבורית נוספת. מי שחושב שהעוצמה היא במחנה אחד טועה. יש כאלה ששואבים את כוחם ממינויים וממשרות ויש מי ששואב את כוחו מהשטח ומהעם - והעם רצה לשמוע דברי תורה וברכות של רבנים. אנחנו שמחים שהשופטת מצאה סולם בגובה המתאים שיוכל להוריד אותה מעץ הפסילות".

 

מי שלא אהב את "חגיגות הניצחון" של ש"ס הם אנשי שינוי. דובר התנועה, אורי בצרי, מסר אחר הצהריים: "אין גבול ליוהרה ולדברי הרהב

 והשחצנות של בכירי ש"ס. הם אינם מבינים מה היא דמוקרטיה ומהו שלטון חוק ועושים כל מאמץ על מנת לפגוע ולקעקע אותו.

 

"לשינוי אין ספק ששיקוליה של השופטת בייניש היו עיניניים וכי בריונות נוסח ש"ס אינה מעלה ואינה מורידה בעיני השופטת. אנו מאמינים כי השופטת פעלה על פי מיטב הבנתה ושיקוליה ולא מתוך כניעה ללחצים ולבריונות של המערכת הש"סניקית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בייניש. ממשיכה לשמש מטרה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רויטרס
ש"ס. בדרך לגן עדן?
צילום: רויטרס
מומלצים