שתף קטע נבחר

ביילין: מעוניינים בתיק איכות הסביבה

במרצ אמנם חוזרים ומשננים ש"אין לחלק את עור הדוב לפני שהוא ניצוד" וש"התיקים הם לא תנאי לכניסה לממשלה אלא רק המדיניות" - אבל קשה לעמוד בפיתוי. "איכות הסביבה הוא תיק לא פחות חשוב מאחרים, ולא נראה בו פחיתות כבוד", אמר יו"ר המפלגה

"התיקים לא יהיו תנאי עבורנו, אלא רק המדיניות בנוגע לכניסה לממשלה. אולם, אם מרצ תקבל שני תיקים או יותר – נראה את עצמנו מועמדים לתיק איכות הסביבה", כך אמר הערב (רביעי) יו"ר מרצ, יוסי ביילין. "על פי רוב, זהו תיק שהמפלגות לא מבקשות אותו אלא מקבלות אותו ובעינינו זו אינה פחיתות כבוד ולא ניקח את התיק כברירת מחדל. זהו תיק לא פחות חשוב מהאחרים".

 

ביילין אמר את הדברים במכללה האקדמית עמק הירדן לאחר שחתם על "ברית הכנרת". לדבריו, "הכנרת היא נכס לאומי ישראלי שחובה לשמור עליו". 

 

ככלל, העמדה הרשמית במרצ בימים אלה שלקראת הבחירות היא ש"אין מחלקים את עור הדוב לפי שהוא ניצוד". עמדה ברוח זו נשמעה במסיבת עיתונאים שקיימו אתמול ראשי המפלגה לאחר שנדרשו לסוגיית התיקים בממשלה העתידית.

 

ואולם, נראה כי בזמן שאהוד אולמרט רומז שבכוונתו להקים קואליציית שמאל, וספוקלציות רבות מועלות בנוגע לקואליציה עתידית ובנוגע לאפשרות חלוקת

התיקים, גם למרצ קשה לשמור על דממת אלחוט בעניין זה. כך, למשל, לפני שלושה שבועות, בעת שהציגו ראשי המפלגה את עיקרי מצעה לבחירות הקרובות הכריז רן כהן במפורש שמפלגתו לוטשת עיניים לתיק החינוך בממשלה הבאה. "אני קורא לרייכמן וליולי תמיר - תשכחו ממשרד החינוך. משרד החינוך הוא בבת העין של מי שרוצה להיות בשלטון. יש לנו מסורת בעניין הזה, ואנו ניאבק על כך", הוא אמר.

 

אשר לזהות השותפות הקואליציוניות האפשריות של מרצ בממשלה הבאה, נראה כי למרצ יש קווים אדומים ברורים: "הימין? נייט! אגודת ישראל? הרע במיעוטו. ש"ס – נשב איתה אם תקבל את קווי היסוד שלנו", אמרה אתמול  ח"כ זהבה גלאון במסיבת העיתונאים שכינסו בבית סוקולוב בתל אביב. "מרצ זו המפלגה היחידה שמתחייבת שהיא לא תשב עם אביגדור ליברמן בממשלה. אנחנו סבורים שקדימה, העבודה ומרצ זאת האפשרות הנכונה ביותר. הבוחר יצטרך לבחור באופן אסטרטגי – האם הוא רוצה את ליברמן או את מרצ. מרצ זו התשובה לימין", אמר ח"כ רן כהן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים