שתף קטע נבחר

קדימה: 20 אלף עובדים בשכר ביום הבחירות

אבי דיכטר, שעומד בראש מטה יום הבחירות של המפלגה, מתכונן לאירוע במרץ - "כמו מבצע צבאי": "צריך מינימום תקלות כדי להגיע ליום הזה ולמצות את הפוטנציאל שמבטיחים לנו הסקרים"

בין 30 ל-40 אלף איש יעבדו עבור קדימה ביום הבחירות כדי למצות את פוטנציאל הסקרים אשר מנבאים לה הסקרים. כך סיפר הערב (ד') יו"ר מטה הארגון של המפלגה, אבי דיכטר ל-ynet.

 

שישה ימים לבחירות, ובתנועה יש מי שאומר עדיין כי הם מצפים ליותר מ-50 מנדטים. בישיבת הסיעה הערב, שאישרה את תקנון המפלגה ואת הקוד האתי החדש, אמר יו"ר סיעת קדימה בכנסת, רוני בראון, שמאמץ מרוכז עשוי להביא אף לבחירתם של כל החברים הרשומים כמועמדים לכנסת, 51 במספר. אהוד אולמרט אמר שם שהוא מבקש מהבכירים "עוד קצת מאמץ, כדי להגיע ליום שלישי בלילה כמפלגה גדולה ומנצחת".

 

המאמץ הנדרש אם כך מבחינתו של ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, הוא אירגון בנוסח צבאי. ביום שלישי בלילה הוא סיים לחלק את התקציב של יום הבחירות, 13 מיליון שקל, "עד הסנט האחרון" למטות השטח. חלק מהתקציב יוקצה למימון 8,200 אנשי קדימה שיוצבו בכל קלפי וקלפי ברחבי המדינה. חלק אחר מהתקציב יוקצב למימון העובדים במטות השטח, ושכרם של האנשים באשכולות שיוצבו בסמוך לקלפיות כדי להבטיח הגעת המצביעים. חלק יממן את עלויות ההסעה, בעיקר לאוכלוסיות המוגבלות אשר אינן יכולות להגיע עצמאית לשטח.

 

בין השעות 11 ל-3 אחר הצהריים ביום שישי יופעל כל המנגנון הענק שאותו גייסה קדימה, כדי לדמות פעילות של יום הבחירות. תרגיל המטות והפעילים נועד לבחון את הכשלים הארגוניים, עוד לפני יום הבחירות: "צריך מינימום תקלות כדי להגיע ליום הזה, כשכל אחד יודע מה הוא עושה ואיך אנחנו, כ-20 אלף עובדים בשכר ועוד 10-20 אלף מתנדבים, ממצים את הפוטנציאל שמבטיחים לנו הסקרים. אם נעבוד נכון, אפשר אולי להביא מעל מה שצופים הסקרים", אמר.

 

ביום הבחירות תתבצע עיקר העבודה בשטח - סביב כל קלפי, בכל שכונה, בכל יישוב ובכל עיר. במטה בפתח תקווה ירכזו את הנתונים ויתרגמו אותם לריכוז

מאמצים במקומות בעייתים. המטה מאורגן לשליטה מלאה בנעשה, עם אמצעים מהמשוכללים שיש.

 

אולם, גם בקדימה מודעים לכך שהאמצעים מוגבלים והנחייתו של דיכטר, בגיבויו המלא של אהוד אולמרט, הוא לא להוציא שקל מעבר לתקציב שקבע החוק: "אם אצטרך לבחור בין הבאת עוד 30 מצביעים מדימונה, או עמידה ביעד החוקי של התקציב", מבהיר דיכטר, "אבחר לעבוד על פי החוק. לא תהיה כל חריגה תקציבית. לא נעבור כל עבירה על חוקי הבחירות. אנו הרי מבקשים לעשות כאן פוליטיקה אחרת, שתהווה מודל לכל המפלגות בישראל. גם כך אני סמוך ובטוח שאנו צפויים לקבל את ניהול המדינה ברוב גדול ביום הבחירות", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
דיכטר. מבצע צבאי
צילום: אלי אלגרט
צילום: איי אף פי
אולמרט. "עוד קצת מאמץ"
צילום: איי אף פי
מומלצים