שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: 44% מקשישי ישראל - הסקס שלנו מספק

  סקר בקרב אוכלוסיית בני 65 פלוס מצא שאיכות חיי המין חשובה גם בגיל זה ושהדחף אינו פוחת עם הגיל. החוקרים הופתעו כשגילו שדווקא הקשישים שדיווחו על חיי מין מספקים, אלו שלכאורה אינם סובלים מדכאון, חרדה או תחלואה, הגיעו יותר לרופא המשפחה. ההסבר: הם "עמדו על המשמר" כדי להבטיח את איכות הזקנה שלהם לאורך זמן

  סקס בגיל השלישי - יש כזה דבר: 44% מהקשישים, בני 65 ומעלה, דיווחו על שביעות רצון רבה מאיכות חיי המין שלהם. 34% הביעו שביעות רצון נמוכה. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת חיפה והוצג אתמול (ד') בכנס של איגוד רופאי המשפחה.

   

  המחקר סקר 148 קשישים ללא מחלות סופניות או ממאירות שטופלו בחמש מרפאות שונות בקהילה ובבית החולים "העמק". הקשישים התבקשו להשיב לשאלון שבדק עמדות וגישות למיניות. 61% מהנשאלים ראו במיניות צורך שמתקיים לכל אורך החיים. 71% מהנשאלים אמרו שמיניות בגיל מבוגר אינה דבר מבייש ואחוז זהה אמר כי הוא רואה חשיבות רבה בהנאה מהמפגש המיני. כשני שלישים ראו חשיבות רבה או רבה מאד באינטימיות. וכמחצית מהנשאלים לא הסכימו לקביעה שלקשישים רק התעניינות מעטה במיניות.

   

  עורך המחקר, ד"ר אילן היינריך הסביר ש"מיניות בזקנה מהווה מדד חשוב להערכת איכות החיים של הקשיש". המחקאר ביקש לבדוק האם יש קשר בין מידת ההנאה מחיי המין למספר הביקורים של הקשישים במרפאה. "השערת המוצא היתה שמבקרים תכופים במרפאה סובלים מתחלואה, דיכאון וחרדה ובנוסף יש להם יחסים רעועים יותר במסגרת המשפחה הם גם יהיו פחות שבעי רצון מחיי המין שלהם".

   

  אלא שהממצאים הפתיעו את החוקרים: דווקא קשישים שהיו שבעי רצון מחיי המין שלהם פנו יותר לרופא המשפחה. החוקרים אמרו שיש צורך במחקרים נוספים בנושא על מנת לאפיין את אוכלוסיית הקשישים שלה חיי מין מספקים ומצאו הסבר משלהם לתופעה: "שביעות הרצון מחיי המין מעידה על 'זקנה מוצלחת' וכדי לשמור עליה לאורך זמן הקשיש עומד על המשמר ופונה לרופא המשפחה באופן תכוף", מסביר ד"ר היינריך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  סקס אצל קשישים. יש, והוא מהנה
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים