שתף קטע נבחר

רן כהן למזרחים: פרץ הורשע, אל תצביעו לש"ס

במפלגות ה"חילוניות" מיהרו להגיב להרשעתו של חבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס. ממפלגת חץ נמסר כי "הרשעתו מוכיחה שהוא וש"ס ראויים לשבת בקואליציה של חבורות אולמרט ונתניהו". ח"כ רן כהן: "אף מזרחי בעל מצפון לא יוכל להצביע לש"ס"

בית משפט השלום בתל-אביב הורשע הבוקר (יום ה') חבר הכנסת יאיר פרץ (ש"ס) שהודה בקבלת דבר במרמה, ובמפלגות הנושאות את "דגל החילוניות" מיהרו לברך על ההחלטה. ממפלגת חץ, בראשותו של אברהם פורז, נמסר כי "עם הרשעתו מוכיח פרץ כי הוא וש"ס ראויים לשבת בקואליציה של חבורות אולמרט ונתניהו".

 

 

משינוי נמסר כי "המפלגה שמחה שבית המשפט לא מגלה סלחנות לעבריינות של אישי ציבור. אנחנו מברכים את יאיר פרץ על-כך שהסיק את המסקנות הנכונות, הנובעות מהרשעתו, וקוראים לש"ס להוציא אף את בניזרי מרשימתה". 

 

עוד נמסר משינוי כי "העבריינות השיטתית של נבחרי ש"ס מצטרפת להתייחסותה לחוק ולשלטון החוק במדינת ישראל, ומסכנת את קיום הדמוקרטיה הישראלית".

 

חבר הכנסת רן כהן (מרצ) אמר בתגובה כי "אף מזרחי בעל מצפון, ואף איש חברתי שמחשיב עצמו הגון, לא יוכל להצביע לש"ס כאשר בניזרי ופרץ מועמדים לכנסת בין שורותיה". ואילו יושב ראש צומת, משה גרין, אמר כי "הגיע הזמן שייכנסו לכנסת אנשי חינוך אמיתיים ולא כאלה שקנו את התואר בסופרמקט". 

 

ההרשעה: כה גבה לבו, שלא טרח אפילו להעתיקן

 

ח"כ פרץ הורשע בקבלת דבר במרמה, לאחר שהגיש עבודת גמר אקדמית שאותה העתיק. שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, מרים דיסקין, קבעה כי "בפרשה זו הלך הנאשם לכל אורך הדרך בדרכי רמייה לשם השגת מטרותיו האישיות". מייד עם ההרשעה, הודיע פרץ שיתפטר מהכנסת. הרשעתו של פרץ מצטרפת לזו של עמרי שרון ונעמי בלומנטל , שכיהנו אף הם בכנסת ה-16. 

 

השופטת קבעה שראוי שייצא מסר מבית המשפט ש"יש להרשיע איש ציבור שפעל במרמה. כאשר מדובר באיש ציבור קלונו צריך להיות חמור שבעתיים". חבר הכנסת פרץ הודה במסגרת עסקת טיעון שלקח תשע עבודות לדוגמה של סטודנטים והשתמש בהן לצורך התואר שאותו היה מעוניין להשלים במכללת ברלינגטון. 

 

עוד כתבה השופטת בהחלטתה: "הנאשם הודה כי לא נקף אצבע כדי למלא את מטלות הלימודים ולו במקצת. תחת לימוד, השקעה, חיפוש חומר, סיכום וכתיבה וכל שכרוך בהכנת עבודות אקדמיות, עשה מלאכתו קלה בדרכי רמייה. הוא הגיע עם עוזריו לספריה בה נמצאות עבודות מצטיינות ולקח 9 עבודות לשימושו.  

 

"כה בוטה היתה התנהגותו וכה גבה ליבו, שלא טרח אפילו להעתיקן, או לסכמן. החליף את עמוד השער באופן הנחזה כזה שהכינן, רשם את פרטיו האישיים וכך הגישן לבדיקת המרצים, תוך הצגת מצג שהן פרי מחשבתו ועמלו". השופטת כותבת כי לא מדובר באפיזודה רגעית חולפת או במעידה חד-פעמית, אלא מדובר בפרי מחשבה, תכנון, הבנה והכרה בתוצאות מעשיו".

 

בהכנת הידיעה השתתפו שרון רופא-אופיר ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
הורשע. פרץ
צילום: תומריקו
צילום: ג'רמי פלדמן
"אף איש חברתי לא יצביע ש"ס". כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים