שתף קטע נבחר

הנוער בירכא עבר לקדימה (וגם לש"ס)

לו בית הספר בירכא היה מדגם מייצג, מפלגת העבודה וקדימה היו חותמות על הבחירות שנערכו שם בשתי ידיים. 51 מנדטים העניקו התלמידים לקדימה, 45 לעבודה. ויש גם שתי הפתעות: ש"ס ועלה ירוק. ומה עם הליכוד, שמתגאה בעוצמתו במגזר? התרסקות

חמישה ימים בלבד לפני יום הבוחר ספג הליכוד מפלה בבחירות הדמה שנערכו היום (ה') בתיכון בכפר הדרוזי ירכא שבגליל המערבי. למרות שבבחירות 2003 זכה הליכוד באותו תיכון ב-31 מנדטים, העניקו לו התלמידים הפעם שני מנדטים בלבד. מה שלא ישמח את הליכוד הוא ניצחונה הסוחף של קדימה והישגה המרשים של העבודה.

 

 

בתום שבועיים בהם למדו תלמידי התיכון על חוקי הדמוקרטיה הישראלית נפתחו הקלפיות בבית הספר בהפנינג ססגוני. נציגי המפלגות השונות ובהן יצחק הרצוג מהעבודה, חבר הכנסת מוחמד ברכה מחד"ש ועורך הדין סעיד נאפע, מועמד מספר 4 ברשימת בל"ד לכנסת ה-17, נפגשו עם התלמידים ושמעו מהם על התהיות והאכזבות שלהם מבית המחוקקים הישראלי.

 

עם סגירת הקלפיות גרפה קדימה 51 מנדטים, מפלגת העבודה סיימה לא הרבה אחריה עם 45. חד"ש זכתה ל- 12 מנדטים מהנתח הקטן שנשאר ליתר המפלגות. שתי הפתעות חיכו לנציגי המפלגות והן מרמזות, אולי, על שינוי תפיסה בקרב הבוחרים הצעירים. ש"ס החרדית זכתה בירכא בשישה מנדטים ואילו עלה ירוק בארבעה. מר"צ, בל"ד, רע"מ ומפלגות הימין לא עברו את אחוז החסימה.

 

מוניר עטאר, מורה בבית הספר ורכז מקצוע האזרחות סיפר ל-ynet: "היום היה השיא של הפעילות בבית הספר ועבור רבים זו הפעם הראשונה בהם לומדים מקרוב על פעילות המפלגות ועל רשויות המחוקקת והמבצעת, דבר שסיקרן רבים מהם".

 

לדבריו, "הבחירות מייצגות את הדעה של הצעירים בכפר ירכא בלבד ולא את כלל הציבור הדרוזי בישראל. זו היתה חגיגה לדמוקרטיה בכלל ולתיכון ירכא בפרט. כעת נותר רק לראות האם הוריהם של בני הנוער בירכא ישלשלו לקלפי פתקים זהים לאלה שהצביעו היום ילדיהם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מ-31 לשני מנדטים. צניחת הליכוד בתיכון ירכא
צילום: איי פי
מומלצים