שתף קטע נבחר

הרב עובדיה צוטט: "מי שמצביע קדימה הולך לגיהנום"

אחרי שהבטיח למצביעי ש"ס גן עדן ממשיך הרב יוסף לעסוק בענייני העולם הבא, ומסביר מה יהיה גורלו של מי שישלשל לקלפי פתק "כן". כך לפחות הוא צוטט בשבועון החרדי "בקהילה", אך בש"ס טענו: דבריו הוצאו מהקשרם. עוד בראיון: הרב לא מוותר על מקום בקואליציה ומסביר: "חייבים לחזק את הממשלה כדי שיהיה לנו כוח לתת לעניים". הרב גם מצביע על הישגי המפלגה בקדנציה האחרונה: "הקמנו מקוואות עם שיש יפה, שאפילו הריצפה של אחשוורוש לא היתה יפה כך"

הבחירות מתקרבות בצעדי ענק ומנהיגי המפלגות נכנסים לישורת אחרונה. לאחר שהבטיח גן עדן למצביעי ש"ס, מנהיג המפלגה, הרב עובדיה יוסף, התראיין לשבועון החרדי "בקהילה" וקבע כי "מי שמצביע קדימה הולך אחורה, לגיהנום". לאחר פרסום הדברים טענו בש"ס כי דבריו של הרב "הוצאו מהקשרם".

 

 

 

הרב התייחס בדבריו גם לדרישות הקואליציונית של ש"ס ולשאלה האם התנועה תמשיך לפעול בנושא קצבאות הילדים ואמר כי "תנועת ש"ס היא למען תורה וחסד. יש אנשים מסכנים שאין להם אוכל לשבת, אנו חייבים לחזק את הממשלה כדי שיהיה לנו כוח לתת לעניים. אני לא אתן לנציגים שלנו לחזור לממשלה עד שיחזירו את קצבאות הילדים". 

 

בהתייחסו לכוחה האלקטורלי של ש"ס בקרב הציבור החרדי עצמו הסביר הרב כי הוא מאמין כי בחורי הישיבות הספרדים יצביעו לש"ס, גם אם לומדים בישיבה אשכנזית למהדרין. "הציבור לא אדיש, יש התעוררות גדולה", אמר.

 

הוא סיפר כי "כבר בבחירות הקודמות עמדתי וצעקתי 'מי ל-ה' אלי'. לא האמינו לי, חשבו שאני מגזים". "ומה בסוף יצא?", הסביר הרב בנסותו להסביר לציבור הקוראים מדוע יש להצביע ש"ס. "בסוף ראש הממשלה הלך ועשה ברית עם שינוי וזרק את הדתיים. סגרו את הכסף לישיבות, קיצצו בהרבה דברים רוחניים. באותו זמן האמנו בשרון, אמרו שזה טוב לתת לו כוח כדי שיהיה ליכוד גדול. מה יצא מזה? ברית עם שינוי, אנשים רשעים ושונאי תורה".

 

לדברי הרב, "כשייסדתי את התנועה הקדושה ש"ס, לא עשיתי זאת בשביל שיהיו לנו חברי כנסת או שרים ולא בשביל שררה, אלא רק למען הרבות תורה בעם ישראל. כל ילד יכול להיות גדול הדור. זה מה שעושה התנועה שלנו, הולכת לכל הערים ומסבירה לציבור על חינוך הבנים לתורה".

 

ומה עם הצהרת כוונות לימים שלאחר הבחירות? גם כאן יש לרב תשובה: "אנחנו לא מסתפקים במועט. רוצים עוד ועוד - לא רק תורה, אלא גם מעשים טובים. לדוגמה, לפני ארבע שנים ראיתי את המצב הקשה של המקוואות בארץ. ש"ס פעלה בממשלה והצלחנו להשיג תקציב גדול בעזרתו בנינו 138 מקוואות ושיפצנו 156 בכל רחבי הארץ. שמנו שיש יפה, שאפילו הריצפה של אחשוורוש לא היתה יפה כך. היום חילונים באים לטבול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא בשביל שררה". הרב עובדיה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים