שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השפעת ברשות: הבנק העולמי יעביר 2 מיליון ד'
  שרת החוץ לבני שוחחה עם מנכ"ל הבנק העולמי על התפרצות שפעת העופות ברשות וזה החליט להעביר סיוע מיידי ללולנים בסך 2 מיליון דולר. לבני הדגישה את הצורך במתן תמריץ ללולנים על מנת שישמידו את העופות הנגועים

  הבנק העולמי הודיע כי יעביר סיוע מיידי של יותר משני מיליון דולרים ללולנים הפלסטינים שעופותיהם נדבקו בשפעת העופות. זאת, בהתאם לבקשתה של שרת החוץ ציפי לבני, ששוחחה עם מנכ"ל הבנק, פול וולפוביץ' וכן בהמשך למגעים עם בכירי הבנק שהוביל אתמול מנכ"ל משרד החוץ, רון פרושאור.

   

  לבני ביקשה מוולפוביץ' לתמרץ את המגדלים הפלסטינים להשמיד את העופות הנגועים לאלתר, לאור החשש כי בהיעדר מעורבות בינלאומית - הן בנושא הפיצוי והן ברמה הטכנית - לא יבוצעו ההליכים הנדרשים ברשות הפלסטינית.

   

  השרה שוחחה בהקשר זה גם עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן וביקשה את סיוע האו"ם למיגור המחלה ברשות. בעקבות השיחה הודיע מזכ"ל האו"ם כי ינחה את ארגון הבריאות העולמי וארגון החקלאות והמזון, הכפופים לו, לתגבר את צוותי הסיוע והטיפול ברשות על מנת להאיץ ולהגביר את המאמצים למיגור המגיפה ברשות הפלסטינית.

   

  שפעת העופות התגלתה באמצע השבוע בלולים ברצועת עזה וככל הנראה מדובר בעופות שמתו מזן הנגיף המסוכן לבני אדם, H5N1. ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אומלרט, הנחה את כל הדרגים המקצועיים העובדים מול הרשות להגיש את הסיוע הנדרש כדי לדכא את התפרצות שפעת העופות שם. 

   

  על-פי הנחיית אולמרט, המשרדים שעומדים בקשר עם הרשות, בהם משרדי הבריאות והחקלאות, יגישו לה סיוע במטרה למנוע התרחבות שפעת העופות בתוך ישראל. מנכ"ל משרד החקלאות, יוסי ישי, אישר לספק לרשות הפלסטינית סיוע הכולל אמצעי מיגון וציוד עזר והדרכה להתמודדות עם שפעת העופות.

   

  חשש: השפעת גם בירדן

   

  שר החקלאות, זאב בוים, שוחח אתמול עם עמיתו הירדני, בעקבות התפרצות שפעת העופות גם בממלכה הירדנית. בוים הציע את עזרת משרד החקלאות והדגיש את הצורך בשיתוף פעולה אזורי על מנת להילחם בנגיף.

   

  השר הירדני ציין בשיחה כי ארצו עקבה אחר פעולות משרד החקלאות הישראלי ותשמח לקבל עדכונים נוספים וסיוע. ביום שני תתקיים פגישה בין הגורמים המקצועיים של משרדי החקלאות במדינות ונבחנת אפשרות אף לקיים פגישה בין שני השרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'אק גואז, איי אף פי
  לבני. צריך תמריץ
  צילום: ז'אק גואז, איי אף פי
  צילום: רויטרס
  וולפוביץ'. יעביר סיוע
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  אנאן. הורה לתגבר
  צילום: רויטרס
  מומלצים