שתף קטע נבחר

ביילין ביפו: "אתם שווי זכויות, זהו ביתכם"

יו"ר מרצ הגיע לביקור תגובה, לאחר שמוקדם יותר השבוע גרם סיור של מרזל וקליינר למהומה ביפו. "קיום משותף, יהודי-ערבי, הוא הדרך היחידה לחיות במדינתנו", אמר ביילין

"אם בצרפת היו קוראים ליהודים לעזוב מרצון ולקבל כרטיסים בחינם, היינו מפגינים שם נגד האנטישמיות. בשבילנו, היהדות היא ערכי מוסר והציונות היא הגדרה עצמית שאינה באה על חשבון זכויותיהם של אחרים", כך אמר יו"ר מרצ, יוסי ביילין, בסיור שערך בצהריים (שבת) יחד עם עשרות פעילי מרצ ביפו. ביילין הגיע ליפו בתגובה לסיור שקיימו שלשום במקום יו"ר חירות, מיכאל קליינר ויו"ר חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל.

 

 

"מרצ תילחם כל עוד נשמה באפנו נגד ההסתה של קליינר ומרזל", התייחס ביילין לביקור של אנשי הימין, אשר עורר סערה גדולה

 והסתיים במהומה. "את זה אנחנו מתכוונים לעשות בקדנציה הבאה מתוך הממשלה".

 

פעילי המפלגה חילקו כרוז לתושבי יפו ובו נכתב בין היתר: "אינכם חיים כאן בחסד, אתם אזרחים שווי זכויות. זהו ביתכם ואיש לא יאיים על עתידכם כאן. לא טרנספר בכוח ולא טרנספר מרצון. אנחנו נלחמנו, נלחמים ונלחם בכל הרעיונות הגזעניים ובכל האנשים שמבטאים אותם. קיום משותף, יהודי-ערבי, הוא הדרך היחידה לחיות במדינתנו, מדינת העם היהודי וכל אזרחיה".

 

"רצינו להביע שאט נפש מכל מה שהיה בשבוע האחרון", אמר חבר סניף תל אביב של מרצ ותושב יפו, אחמד משהראווי, שלקח אף הוא חלק בסיור. "הזדעזעתי גם כתושב יפואי וגם מכך שממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט וכל האחרים, לא הביעו גינוי תקיף לכך. אנחנו אזרחי ישראל, זה הבית שלנו ואף אחד לא יאיים על העתיד שלנו. לא טרנספר בכוח ולא טרנספר מרצון".


ביילין לתושי יפו: הבטחות להלחם בימין הקיצוני. (צילום: מרצ)

 

הפעילים עברו בין בתי העסק ביפו והתקבלו בשורה של תגובות – מהערות על כך שהמתמודדים מגיעים רק במערכת בחירות ועד

 לאירוח לבבי של קפה וממתקים ודברי עידוד. "הם התעודדו מהביקור הזה", אמר משהארווי.

 

"אחרי הכל מדובר בראש מפלגה ושר לשעבר וזה עשה להם טוב. כולם הביעו סלידה ממה שקרה והביעו את בטחונם שהדבר לא ישפיע על הדו-קיום ועל מרקם היחסים במקום. התושבים מבינים שמה שאירע השבוע היה ניסיון לנצל את מערכת הבחירות, ואני מקווה שהדבר לא ישאיר עלינו את אותותיו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביילין. לא לטרנספר
צילום: עופר עמרם
מרזל ביפו. הבעיר את השטח
צילום: עופר עמרם
מומלצים