שתף קטע נבחר

ברוורמן: "בקצב הזה, גאידמק יהיה שר אוצר בישראל"

מועמד העבודה לתפקיד שר האוצר אמר במסגרת "שבתרבות" כי מפלגתו אינה מאמינה בכלכלה רק של האלפיון העליון. השר עזרא התעמת עם פעיל של האיחוד הלאומי-מפד"ל והגדיר את ארועי עמונה כ"חוצפה של 4,000 אנשים, שרצו לעשות מה שלא עשו בהתנתקות"

שלושה ימים לבחירות, והפוליטיקאים לא נחים: השר לבטחון פנים, גדעון עזרא (קדימה), פרופסור אבישי ברוורמן (עבודה), ופעיל האיחוד הלאומי-מפד"ל, יהואר גל הגיעו היום (שבת) לאירוע "קפה תרבות" בלהבים, בניסיון לגרוף עוד כמה קולות. 

 

הדיון התגלגל במהרה לוויכוח חריף בין עזרא לגל. עזרא תקף את גל וטען כי מפלגתו אחראית לעימותים הסוערים שהיו בעמונה: "אירועי עמונה הם פרי כפייכם. חוצפה בלתי רגילה של 4,000 אנשים, שאמרו מה שלא עשינו בהתנתקות נעשה בעמונה". עזרא הוסיף כי אינו מבין כיצד המשטרה הפכה להיות אשמה כאשר היא בסך הכל קיימה צו בית משפט: "איך יכול להיות דבר כזה? שש שנים מנסים לפרק את הבתים האלה. המשטרה ביצעה את המשימה".

 

 

עזרא ניצל את ההזדמנות לתקוף את הוועדה שהוקמה בכנסת לחקר האירועים. "בסוף, מטעמי בחירות ופוליטיקה מקימה הכנסת ועדה שבראשה עומד אורי אריאל, שהיה מבין המשתוללים בעמונה מצד אחד ומצד שני שטייניץ שחושב שיביא איתו עוד רבע קול לליכוד", אמר. "הם מוציאים דוח ביניים, איזה ועדה מוציאה דוח ביניים? או שעושים עד הסוף או שלא. מי שמע על דבר כזה? בושה בלתי רגילה".

 

גל מצידו לא נשאר חייב ואמר: "לפי השקפת עולמי - בעמונה המדינה עשתה פשעים כנגד אזרחיה. אני יודע שאמרתי דברים חמורים. יחד עם זאת אני מגנה בכל תוקף התנהגות של נוער שמקלל וזורק אבנים על חיילים. זה לא משנה אם זה אבנים ובלוקים או חומצות".

 

ברוורמן, שמצא עצמו מחוץ לעימות, דיבר על הנושא הכלכלי-חברתי ועל יו"ר מפלגתו: "אני חושב שעמיר פרץ מתאים יותר להיות ראש ממשלה מאשר ביבי או אולמרט - ביבי הביא אידיאולוגיה שלצערי גם ידידי אולמרט ואחרים לקחו אותה, לפיה אנחנו צריכים להעשיר את האלפיון העליון והוא יסחוב איתו את השכבות החלשות. זה לא עבד בשום מקום בעולם".  

 

לדבריו, "הדבר החשוב לי ביותר הוא הנושא האידיאולוגי. אנחנו מאמינים בכלכלה תחרותית, אבל מצד שני לא כלכלה רק של האלפיון העליון - בקצב הזה, ארקדי גידמאק יהיה שר אוצר בישראל".

 

בסופו של דבר, כאשר נתבקשו שני הפוליטיקאים לחזות את תוצאות הבחירות, היה ברוורמן מעט יותר זהיר: עזרא אמר כי הוא לא פוסל את האפשרות שקדימה תקבל 50 מנדטים ואילו ברוורמן הסתפק בהצהרה לפיה "תהיינה הפתעות גדולות, ואני לא מאמין לסקרים, פרס תמיד מנצח בסקרים, אני חושב שקדימה בסופו של דבר תתפרק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יועד כהן
בדרך לממשלה? גאידמק
צילום: יועד כהן
צילום: אמיר כהן
ברוורמן. מאמין בתחרות
צילום: אמיר כהן
צילום: חגי אהרון
עזרא. "קיימנו צו בית משפט"
צילום: חגי אהרון
צילום: מאיר פרטוש
גל על עמונה: "המדינה עשתה פושע"
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים