שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פלאפון קיבלה רישיון לניסוי VoB

  במסגרת הניסוי, תספק פלאפון לכ-8,500 לקוחות פרטיים ועסקיים שירותי טלפוניה משולבי תקשורת סלולרית ונייחת למשך שנה

  משרד התקשורת העניק לחברת פלאפון רישיון ניסוי לשירותי טלפוניה בפס רחב (VoB), אשר יאפשר לחברה לבחון את יכולותיה כמפעילת תקשורת פנים-ארצית. במסגרת הניסוי, תספק פלאפון לכ-8,500 לקוחות פרטיים ועסקיים שירותי טלפוניה משולבי תקשורת סלולרית ונייחת למשך שנה.

   

  גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, מסר כי עם תום הניסוי ייבחן נושא התקשורת הפנים ארצית ואספקת חבילות המשלבות טלפוניה סלולרית ותקשורת פנים ארצית, בטכנולוגיית VoIP.

   

  מפעילות סלולר גדולות בעולם בהן ספרינט, BT, וריזון ואחרות עורכות ניסויים בטכנולוגיית VoIP וכן בניסויים של Fixed Mobile Convergence (מיזוג הקו הנייד בתשתית הקו הנייח).

   

  בשנה שעברה הודיע משרד התקשורת למתמודדים על הפרטת גרעין השליטה בבזק, כי לא יינתן אישור לבזק או לאחת מהחברות הבנות שלה לספק שירותי טלפון על גבי אינטרנט. המשרד מתנגד לשיתוף פעולה בתחום בין בזק לחברות הבנות, פלאפון ובזק בינלאומי. עם זאת, המשרד אינו מתנגד לאספקת ניסויים בתחום ובהתאם למדיניות זו פלאפון קיבלה את האישור לביצוע הניסוי.

   

  פלאפון אינה מפעילת הסלולר הראשונה המקבלת אישור לניסוי שיווקי ב-VoIP. קדמה לה סלקום, שקיבלה את הרישיון בשנה שעברה. גם נטוויז'ן , אינטרנט זהב, 012 קווי זהב ו-013 ברק קיבלו אישורים דומים. כל החברות האלה אינן יכולות לספק את השירות לציבור הרחב בשלב זה, על אף שחלקן מוכנות לכך כבר עכשיו.

   

  הסיבה לכך היא כי במשרד התקשורת מתמהמהים לסכם את התנאים הסופיים להענקת אישורים לחברות המעוניינות להפעיל שירותי טלפון על תשתית האינטרנט.
  אחת הסוגיות הנתונות במחלוקת נוגעת לתשלום של חברות ה-VoIP לחברת בזק או HOT עבור תעבורת השיחות בתשתיות שלהן. שתי האחרונות מתנגדות לאפשר לשחקניות החדשות לנתב שיחות בטכנולוגיית VoB (ראשי תיבות של Voice over Broadband) מבלי לשלם דמי מעבר וקישוריות גבוהים. חברות ה-VoIP מתנגדות לכך, כמובן, וההכרעה תתקבל רק לאחר הבחירות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים